Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΜΠΡΑΝ Ο ΧΤΙΣΤΗΣ - Η ΑΠΑΡΧΗ ΤΩΝ ΣΤΑΡΚ- ΟΙ ΚΡΥΠΤΕΣ του WINTERFELL
#14
[member=2820]odykal[/member]

Σε ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες τοσο με το αρθρο και μπορουμε να το συζητησουμε! Προφανως και ολα αυτα στηριζονται σε υποθεσεις! Αν ηξερα την σωστη και μοναδικη απαντηση, θα εγραφα εγω το σεναριο της σειρας, και οχι οι σεναριογραφοι!  Big Grin

επειδη δεν το εχω ψαξει τοσο πολυ και δεν ξερω πως να παταω παραθεση στο καθετι που εγραψες,θα τα παρω με τη σειρα! (θα αισθανθω πολυ περηφανη, αν καταφερω να σε κάνω tag στο σχόλιο!

>"akin to Lann the Clever and Brandon the Builder".. α.συγγενείς εξ αίματος! β. Ισως να μην ειναι ο πρωταρχικος αλλα ο διαδοχος του!

>Οι λογοι και οι εξηγησεις στο καθετι μπορει να ειναι πολλες!Και η απλη εξηγηση πολλες φορες ειναι και η πιο ταιριαστη, στο λεω σαν μαθηματικος. Απλα προσπαθω να το παω και λιγο πιο περα,να δωσω πολυδιαστατες απαντησεις οπως πιθανον -ελπιζω- να τις παρουμε απο τα βιβλια.

>Δεν είναι τοσο πως οι Άλλοι προέρχονται από τους Σταρκ, αλλά περισσότερο πως έχουν κοινές καταβολές και συγγενεια εξ αίματος.

>Θεωρω κι εγω πως οι χρονολογιες μπορεί να έχουν μπερδευτεί, κάτι σαν την Αγία Γραφή, που αν την πάρεις κυριολεκτικά, ο κόσμος μας είναι 6 χιλιάδων ετών και τα απολιθώματα δεινοσαύρων κατασκευάσματα των σιωνιστών για να ελέγχουν τον κόσμο.  Tongue (devil)

>Καλό ή κακό, όχι σύμφωνα με τον κόσμο του Τόλκιν, αλλά σύμφωνα με τον αν συμπαθείς ή όχι αυτόν που κάνει το μαγικό. Πχ αν η Μελισαντρε αναστησει τον Τζον στη σειρα, τον οποιο τον λατρευουμε σαν χαρακτηρα, ολοι θα της συγχωρησουν το καψιμο της Σιριν.

Μου αρεσει πολυ που ασχοληθηκες και τη διαβασες και εγραψες και τις σκεψεις σου! Αν ολα αυτα που εγραψα αποδειχθουν σωστα απο την αρχη μεχρι το τελος, θα παρατησω τα ιδιαιτερα και θα καθισω να γραψω δικη μου ιστορια!!!! χαχαχαχα προφανως και δε γινεται να ειναι ολοσωστη! απλα μου αρεσουν οι καλοι γριφοι και προσπαθω να βρω λυση!
και οι διαφορετικες οπτικες και η κριτικη, βοηθουν πολυ στο να βρεις τα ψεγαδια και τα σαθρα σημεια, για να μπορεσεις να τα διορθωσεις!

[member=2882]Venier[/member]
Νομιζω πως το καλεσμα ηταν όταν σήκωσε τα χερια μετα το μακελειο και του εδειξε ποιος ειναι ο δυνατος την υποθεσης

[member=2805]robb stark of the north[/member]
προτεινω ουσιαστικά να θεωρήσουμε πως και στους Άλλους εχουμε διαδοχη στο θρόνο. Και πιστευω πως ο Μπραν ο Χτιστης μπορει να ειναι γιος του πρωτου βασιλια της νυχτας και μιας γυναικας απο τους πρωτους ανθρωπους. Αυτος να εχτισε το τειχος και το Winterfell και να φυλαει τον πραγματικό Βορρα από νότια του τείχους και οι διάδοχοί του, οι οποίοι είναι Σταρκ, να είναι υποψήφιοι διάδοχοι για το θρόνο και τοποτηρητες του. Γι'αυτο και δεν σκοτώνονται τα παιδια του Κραστερ ή δεν μετατρέπονται σε others οποιοιδηποτε ανθρωποι. Με αυτη τη λογικη, ο Μπεντζεν Σταρκ μπορει να ήταν ο επόμενος στη διαδοχή και πλέον να είναι αυτος ο Night's King.
and now his watch has ended
Reply


Messages In This Thread
Απ: ΜΠΡΑΝ Ο ΧΤΙΣΤΗΣ - Η ΑΠΑΡΧΗ ΤΩΝ ΣΤΑΡΚ- ΟΙ ΚΡΥΠΤΕΣ του WINTERFELL - by kallia - 27-06-2015, 11:03 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)