Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The road to hell is paved with good intentions.
#9
(26-06-2015, 03:09 PM)Aerion Targaryen link Wrote: Ήμαρτον πια αυτό το παράλογο μίσος για τους Ταργκάρυεν.
[color=white][size=18pt][font=comic sans ms]True. Ποιος δεν θα ήθελε να έχει πάνω από το κεφάλι του παρανοϊκούς δυνάστες που αιματοκυλούν όλο το βασίλειο επειδή δεν μπορούν να keep their little self into their pants?
(26-06-2015, 03:09 PM)Aerion Targaryen link Wrote: Δεν θα πω πολλά,κάποια τα έχω ξαναπεί,αλλά εκ του αποτελέσματος η εκθρόνιση του Αίρυς οδήγησε σε πολύ χειρότερα γεγονότα από αυτά που συνέβησαν επί της βασιλείας του.
[color=white][size=18pt][font=comic sans ms]Σωστό εν μέρει, η καλή διαχείριση του βασιλείου υπό τον Aerys αλλά δεν ο ίδιος αλλά ο  Tywin.  Επίσης αν πρόσεξες δεν έχουμε δει τον απλό λαό να παλεύει για τους Targ αλλά παλεύουν για το βασίλειο του Robert παρόλο που εκείνος είναι χρόνια νεκρός.
(26-06-2015, 03:09 PM)Aerion Targaryen link Wrote: Εγώ νομίζω ότι πράγματι υπήρχε ένα είδος ''συνωμοσίας'' από καιρό για την εκθρόνιση των Ταργκάρυεν και ότι κάποτε έτσι και αλλιώς θα γινόταν κάποιος πόλεμος.Ο Ραίγκαρ νομίζω προσπάθησε να αποτρέψει κάτι τέτοιο,είχε μάλλον άλλους σκοπούς που οδήγησαν σε άλλα αποτελέσματα.
[color=white][size=18pt][font=comic sans ms]Wrong. Από ότι ξέρουμε μέχρι τώρα ο Rhaegar ήταν αυτός που συνωμοτούσε για να καθαιρέσει τον πατερά του.
(26-06-2015, 03:09 PM)Aerion Targaryen link Wrote: αλλά όσο περνάει ο καιρός μαθαίνει και μη έχοντας πολλούς ακόμα άξιους ηγέτες να αναλάβουνε δράση στον Πόλεμο και να πάρουνε τον Θρόνο πιστεύω δεν είναι η χειρότερη λύση.
[color=white][size=18pt][font=comic sans ms]Σωστό. Ας σκοτώσει χιλιάδες κόσμο και ας έχει κέρδος από ανθρώπους που εθελοντικά πουλάνε τον εαυτό τους η καημένη πρέπει απλώς να μάθει…
Επίσης please humor me ποιος είναι χειρότερος από την Dany? H απάντηση Tommen δεν είναι σοβαρή απάντηση καθώς είναι ένα παιδί.

Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.


Messages In This Thread
Απ: The road to hell is paved with good intentions. - by jons spearwife - 07-07-2015, 09:56 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 29 Guest(s)