Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Οι ποιο αδικημένοι χαρακτήρες στην σειρά και οι ποιο υπερεκτιμημένοι .
#52
(29-07-2015, 07:02 PM)summer link Wrote:
Quote:  Κατά τη γνώμη μου πιο αδικημένο θα έβαζα το Τζέιμι. Πιστεύω όσοι έχετε διαβάσει τα βιβλία, καταλαβαίνετε.

Έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αδικημένος...ίσα-ίσα που θα έλεγα πως είναι αυτό που είναι...

Εμένα προσωπικά το μυαλό μου έχει μείνει στον Bran...μετά null...ότι και να πει, ότι και να κάνει...

τίποτα...

Δεν είναι πως δεν τον συμπαθώ, ίσα-ίσα, απλώς μετά από αυτό δεν μου επιτρέπω να του συγχωρέσω τίποτα, με ενοχλεί που "εξαγνίζεται" ή γίνεται μία τέτοια προσπάθεια μέσω καταστάσεων...seriously.

Συμφωνώ.

(29-07-2015, 07:59 PM)Allyria Stark link Wrote: [quote author=summer link=topic=10566.msg17090#msg17090 date=1438198309]
Όχι γιατί;
Γιατί αν σε πειράζει ο Jaime που αποπειράθηκε να σκοτώσει τον Bran για να σώσει την οικογένεια του θα πρέπει φυσιολογικά να νοιώθεις τουλάχιστον το ίδιο για ανθρώπους που απαθέστατα κάθονταν και έβλεπαν κάποιον να βιάζει και να σκοτώνει κατ' εξακολούθηση αθώους ανθρώπους.
[/quote]

[member=153]Allyria Stark[/member] Αν ήθελε να σώσει την οικογένεια του, θα μπορούσε να μη τραβολογήσει την αδερφή του και Βασίλισσα για να.. αγαπηθούνε σα ζώα στα άχυρα του διαλυμένου πύργου, στο κάστρο που ειναι φιλοξενούμενοι μάλιστα. Χωρις να σκεφτεί.. κ άλλοι αγαπήσανε, αλλα δε καναν τέτοιες καφρίλες, ή ήταν πιο άντρες και ανέλαβαν τις ευθύνες τους. Το ΛΙΓΟΤΕΡΟ που θα μπορούσε να κάνει ήταν να μη δολοφονήσει ΑΜΕΣΩΣ το Μπραν...

Καλες και οι συμπάθειες αλλα ήμαρτον. Να τον δικαιολογήσουμε επειδή ήθελε να σώσει την οικογένεια του;;; (rofl) (rofl)

(29-07-2015, 09:45 PM)summer link Wrote: και στη σειρά το ίδιο έκανε...τελικά το μόνο αδικημένο εδώ είναι η σειρά.

Τα έχω πει πολλές φορές. Στη μανια ορισμένων να δειξουν το πόσο χάλια ειναι κατα τη γνώμη τους η σειρά, μπαίνουν όλα στο ίδιο καζάνι. Αλήθειες, ντεμεκ-αλήθειες, υποκειμενικές θεωρείες, όλα.

+1 karma [member=3005]summer[/member]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Οι ποιο αδικημένοι χαρακτήρες στην σειρά και οι ποιο υπερεκτιμημένοι . - by atropos - 30-07-2015, 06:12 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)