Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Οι ποιο αδικημένοι χαρακτήρες στην σειρά και οι ποιο υπερεκτιμημένοι .
#81
[member=3005]summer[/member]

Δυο ερωτήσεις μόνο, για να μπορέσω να καταλάβω καλύτερα τα λεγόμενά σου.

1.
Quote:Η γνώμη του για το Stannis ποια είναι;

Δεν θεωρώ ότι τον αδικεί γιατί σύμφωνα με την άποψη μου παραπάνω δεν τίθεται τέτοιο θέμα (στην πραγματικότητα) εφόσον και όλοι ευνοούνται από τις διαφοροποιήσεις αλλά εκεί η διαφορά είναι όντως ουσιώδης. Και αν δεν υπάρχει γκρίνια για αυτό, γιατί υπάρχει στα υπόλοιπα;

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό;

2.
Quote:Δηλαδή θέλω να σου πω είναι αυτός ένας λόγος που δεν πιστεύω σε αδικία εκ μέρους της σειράς στους χαρακτήρες γιατί δεν πιάνομαι από την κριτική αυτή ότι αφορά ουσιώδεις διαφορές. Από τη στιγμή που όλοι είναι ευχαριστημένοι σημαίνει πως λογικά βαδίζουν μέσα στο πλαίσιο που εξ'αρχής έχει διαμορφώσει ο Μάρτιν για τους ήρωες του.

Ελπίζω να καταλαβαίνω σωστά το επιχείρημά σου. Θα προσπαθήσω να το αναλύσω.

Προκείμενες
Α. Όλοι είναι ευχαριστημένοι (με το «όλοι» εδώ αναφέρεσαι στους παραγωγούς και τον Μάρτιν υποθέτω – αν εννοείς κάτι άλλο μπορείς να το εξηγήσεις)

Β.Εφόσον όλοι είναι ευχαριστημένοι, αυτό σημαίνει πώς λογικά δεν υπάρχουν αποκλίσεις αναφορικά με την απεικόνιση των χαρακτήρων στη σειρά από τα βιβλία

Συμπέρασμα: Δεν έχουμε κάποιον λόγο να πιστεύουμε ότι η σειρά διαπράττει κάποια είδους αδικία σε βάρος ορισμένων χαρακτήρων.


Αυτό εννοείς; Δεν ξέρω αν καταλαβαίνω σωστά το επιχείρημά σου, γι’ αυτό θα σε παρακαλούσα αν κάνω λάθος (που είναι πιθανό), να με διορθώσεις.
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply


Messages In This Thread
Απ: Οι ποιο αδικημένοι χαρακτήρες στην σειρά και οι ποιο υπερεκτιμημένοι . - by odykal - 30-07-2015, 04:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)