Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Οι αγαπημένοι σας ιστορικοί χαρακτήρες.
#4
(04-08-2015, 08:02 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: αλλά γιατί όχι Σταρκ; θα μπορούσες να αναθεωρήσεις;
Δεν έχω συγκεκριμένους στο μυαλό μου αλλά δεν λέω Stark γιατί αν πω Stark θα είναι συνεχεία Bran the Buider, Cregan κ Theon.
(04-08-2015, 08:02 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: Επίσης η γνώμη μου είναι  να βάζαμε χαρακτήρες που γνωρίσαμε σε χρόνο παρών.
Και μια διευκρίνιση:  "ΤΒ σειρά " , "Βιβλία" ή και τα δυο;
[color=lavender][size=12pt][font=comic sans ms]Αν είναι ζωντανοί θα είναι πολύ βαρετό και προβλέψιμο. Όταν λέω ιστορικά εννοώ από την απαρχή του κόσμου μέχρι πριν την Επανάσταση του Robert το 281.

Οπότε αυτό που είχα πει είναι
(04-08-2015, 07:50 PM)Allyria Stark link Wrote: 2.Είχαν πεθάνει πριν την επανάσταση του Robert.
[color=lavender][size=12pt][font=comic sans ms]είναι πολύ πιο ενδιαφέρον.

(05-08-2015, 08:29 AM)SANDOR CLEGANE link Wrote:                                        
4    Μπάρισταν                                         
[...] 
2  Σέρσεϊ
3  Ολένα Ταϊρέλ ;
[color=lavender][size=12pt][font=comic sans ms] Είχα πει να μην το σχολιάσω καθόλου και απλώς να πω ότι δεν ακόλουθη τους κανόνες αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ. Ο Barristan είναι η  προσωποποίηση την ιπποσύνης? Μιλάμε για τον ίδιο άνθρωπο που στέκονταν απαθέστατος καθώς αθώοι βασανίζονταν, σκοτώνονταν και βιάζονταν? Η Cersei  είναι kάποια που ενσαρκώνει τους κανόνες της θηλυκότητας? H Olenna, που ήθελε να χρησιμοποιήσει  την Sansa και που εσκεμμένα την έκανε συνένοχη του Tyrion όταν σκότωσε τον Joff είναι σοφή, καλοσυνάτη και αλτρουίστρια?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Οι αγαπημένοι σας ιστορικοί χαρακτήρες. - by jons spearwife - 05-08-2015, 12:18 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)