Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;!
#44
(05-08-2015, 08:05 PM)Elias vengeance. link Wrote: [quote author=phoenix link=topic=10491.msg17477#msg17477 date=1438799203]
Όμως είναι πολύ πιθανό, οι Μαρτέλ να συμμαχούσαν μαζί της
Θα αναφερθώ μονο σε αυτό γιατί αυτο ειναι που με νοιάζει πιο πολύ. Στοιχηματίζω το δεξι μου χερι οτι οι Martell θα ειναι εχθροι της και οχι σύμμαχοι. Εκτος αυτου τι εχει να προσφέρει η Dany στους Tyrell για να γινουν σύμμαχοι της?
[/quote]

Αν και η ερώτηση είναι για το μόνο σημείο off topic της απάντησής μου, θα απαντήσω σύντομα για να μην οδηγήσουμε αλλού τη συζήτηση.
Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα, κάνω μια εικασία, μιας και όπως είπα δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί να φτάσουμε σε έναν ακόμα εμφύλιο.

Για τους Μαρτέλ αντλώ αυτή τη πεποίθηση μιας και ήταν έτοιμοι να συμμαχήσουν με τον Βισέρυς, άρα τι Βισέρυς , τι Νταίνερυς;

Για τους Ταϊρέλ, ίσως να είναι και πιο πιθανό, μιας και η σχέση τους με τους Λάννιστερ, μόνο κακά έφερε, βλέπε Λόρας και Μάργκαιρυ, συν ότι όπως προείπα και κατά τον Πόλεμο του Ρόμπερτ, έμειναν πιστοί στους Τραγκάρυεν.
I will hear you say it! She was Elia of Dorne.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;! - by phoenix - 06-08-2015, 03:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)