Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;!
#46
(06-08-2015, 06:51 PM)Elias vengeance. link Wrote: [quote author=phoenix link=topic=10491.msg17499#msg17499 date=1438875274]
Για τους Μαρτέλ αντλώ αυτή τη πεποίθηση μιας και ήταν έτοιμοι να συμμαχήσουν με τον Βισέρυς, άρα τι Βισέρυς , τι Νταίνερυς;
[color=lavender][size=12pt][font=comic sans ms]Δεν πιστεύω οτι κανεις σοβαρα αυτη την ερωτηση σαν να εισαι πρωτάρα... Η διαφορα μεταξύ Dany και Viserys ειναι καταρχήν αυτη
Quote:Ser Gerris punched a wall. “I told him it was folly. I begged him to go home. Your bitch of a queen had no use for him, any man could see that. He crossed the world to offer her his love and fealty, and she laughed in his face.”
“She never laughed,” said Selmy. “If you knew her, you would know that.”
“She spurned him. He offered her his heart, and she threw it back at him and went off to fuck her sellsword.”
[color=lavender][size=12pt][font=comic sans ms] και δεύτερων ο Viserys θα ειχε την Arriane ως βασίλισσα. Η Dany τι θα κανει ως ανταλαγμα?
[/quote]

Ειλικρινά, δεν κατανοώ πως το απόσπασμα αυτό ανατρέπει την άποψή μου. Αν θες ανέπτυξε την άποψή σου, σε παρακαλώ. Επίσης λάβε υπόψη σου και τα παρακάτω.

Πρώτον, πως ξέρουμε ότι ο Βισέρυς θα δεχόταν την Αριάν και δε θα αντιδρούσε όπως η Νταινέρυς ή και ακόμα πιο υποτιμητικά προς το πρόσωπό της, μια και είναι ο Βισέρυς...;

Δεύτερον, η Νταινέρυς έχει αποδείξει έμπρακτα πως θα έκανε ένα γάμο όχι από αγάπη, αλλά για να κερδίσει το σκοπό της, οπότε γιατί να μην κάνει και μια συμμαχία για τον ίδιο λόγο;

Τρίτον, αν ο Ντόραν δεχόταν να δώσει την πρωτότοκη κόρη του και διάδοχό του στον αδελφό του Ραίγκαρ, που θεωρητικά εγκατέλειψε την αδερφή του και τα παιδιά της να πεθάνουν φρικτά, γιατί να μη δώσει τη βοήθειά του στη Νταινέρυς για να εκδικηθεί τους Λάννιστερ;

Τέταρτον, ανέφερα μια υποθετική κατάσταση, όπου επαναλαμβάνεται η διαμάχη μεταξύ Ταργκάρυεν (τότε Αίρυς, τώρα Νταινέρυς) και Μπαράθηον (τότε Ρόμπερτ, τώρα Τόμμεν), ποιους πιστεύεις ότι είναι πιθανότερο να υποστηρίξουν οι Μαρτέλ, τους Λάννιστερ (στην ουσία δεν υπάρχουν Μπαράθηον);

Εν κατακλείδι, θεωρώ πως η Νταινέρυς θέλει στρατό και συμμάχους και οι Μαρτέλ θέλουν εκδίκηση από τους Λάννιστερ, τι πιο ιδανικό από το να συμμαχήσουν;

(06-08-2015, 06:51 PM)Elias vengeance. link Wrote: Και μια ερωηση που ξεχασα πριν. Πιστεύεις οτι κατα τύχη βρεθηκαν αρχοντες του Βορρά στο Τοιχος?

Σχετικά, με αυτό είχα την απορία και από το προηγούμενο ποστ σου. Δεν καταλαβαίνω σε ποιους άρχοντες αναφέρεσαι, πιθανότητα επειδή έχω να πιάσω τα βιβλία πολλούς μήνες. Αν θες θύμισε μου, γιατί ο μόνος Βόρειος που θυμάμαι να έχει πάει στο Τείχος είναι ο Κρέγκαν Κάρσταρκ. Αν ξεχνάω κάτι, θύμισέ το μου σε παρακαλώ.
I will hear you say it! She was Elia of Dorne.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Απ: Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;! - by phoenix - 08-08-2015, 11:41 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)