Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;!
#51
(09-08-2015, 01:28 PM)phoenix link Wrote: “I have worked at the downfall of Tywin Lannister since the day they told me of Elia and her children. It was my hope to strip him of all that he held most dear before I killed him.”

Αυτός είναι ο λόγος που απλά δεν τον σκότωσε.
Όσον αφορά το λατρεμένο Ντόραν, ξαναλέω, ναι θα στεναχωρηθεί για τον χαμό του Κουεντύν αλλά θα δει πως δεν έφταιγε η Νταινέρυς, όπως στεναχωρήθηκε φαντάζομαι και για τον Ομπερύν αλλά δεν πήρε τα όπλα, όπως τον παρότρυναν τα Φίδια. Είναι από τους πιο λογικούς και ρεαλιστές χαρακτήρες και δε λέω πως θα συμαχούσε με χαρά και από αγάπη για τη Νταινέρυς, αλλά αν ήταν το μέσο να επιτύχει τη μακροχρόνια εκδίκηση που αναζητά, ναι πιστεύω θα το έκανε.
Πως ακριβώς θα το δει? Γιατι ξερουμε ηδη τι θα του πουν οι ανθρωποι του. Γιατι να μην τους πιστεψει. Γιατι η κοινή λογικη λεει οτι ο ρολος του Quentyn ειναι αυτος, να καταστρέψει την οποιαδήποτε περίπτωση συμμαχίας ανάμεσα σε Dorne και Dany.
Αλλα και παλι δεν μου εχεις απαντήσει; αν ο Doran ηθελε απλως εκδίκηση γιατι και οι δυο περιπτώσεις συμμαχιών ειχαν να κανουν με γαμο?

(09-08-2015, 01:28 PM)phoenix link Wrote: Σχετικά με το 2ο θέμα. Οι Φλιντ, Νόρρεϋ κλπ είναι αρχηγοί φατριών, δεν είναι άρχοντες ευγενικών οίκων. Αυτό φυσικά δεν έχει σημασία, το σημαντικό ερώτημα είναι πως ερμηνεύεις εσύ την παρουσία τους στο Τείχος;
Έχω τα εξής ερωτήματα αν θες να μου πεις τις απόψεις σου :
1. Τι ενδείξεις έχουμε ότι οι παραπάνω συνωμοτούν υπέρ του Τζον; Στη συνωμοσία συμμετέχουν και άλλοι βόρειοι οίκοι;
2. Αν η βόρεια συνομωσία αφορά τον Τζον, τι σχέση έχει ο Ρίκον και γιατί ζητά ο Μάντερλυ από τον Ντέιβος να τον βρει;
Λαθος, άρχοντες ειναι. Σύμφωνα με αυτα που λες ουτε ο Howland ειναι αρχοντας αλλα ελα που ειναι. Yπηρχε περίπτωση ο Rickard να παντρεύονταν γυναίκα που δεν ηταν ευγενικής καταγωγής? Γιατι η Lyanna την Arya Flint ειχε μητερα.
1. Το γεγονος το οτι πηγαν στο Τοιχος δεν σου λεει τίποτα?
2. Και?
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;! - by jons spearwife - 09-08-2015, 01:45 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)