Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casting για τον 6ο κύκλο και Τελευταία Νέα
#26
Όπως έγραψα και στο "Περί ανέμων... "  για το τι έχει (ως ερώτηση) να μας προσφέρει η επιστροφή του Γουώλτερ Φρέυ,  έχω την ίδια  απορία αλλά και πολύ μεγαλύτερη  ως προς την παιδική ηλικία του Νεντ. Σίγουρα θα μας προσφέρει ως παραπάνω στοιχεία για τη ζωή του , αλλά επειδή δεν έχω διαβάσει κάτι ιδιαίτερο για την παιδική του ηλικία, διερωτώμαι  τι θα προσφέρει ως προς την εξέλιξη της ιστορίας. Θα περίμενα να μας έδειχναν  την ιστορία γύρω απ' τον Πύργο της Χαράς ή και κάπου αλλού,  αλλά γιατί την παιδική ηλικία;  Ξέρουν (σίγουρα παραπάνω από μας) κάτι απ' τον Μάρτιν;  Μήπως έχει σχέση με καμιά ανακάλυψη του στις Κρύπτες;  κανένα παλιό μυστικό; Μήπως είναι κάποιο "κλειδί"  * ;
Επίσης πώς θα προβληθεί  δηλ. μέσω ποιου  θα δούμε τον Νεντ; το μόνο που κολλάει είναι  μέσω Μπραντ,  κι ίσως έτσι δει (και δικαιολογείται η μοίρα του Μπραντ  επίσης)  το μακρινό σε χρόνο και σημαντικό μυστικό.

* Μήπως θυμάται κάποιος ,  ποια ήταν η συνηθισμένη (πλην παγωμένη, μόνιμα σοβαρή) αντίδραση του Νεντ  σε οποιαδήποτε αναφορά  για τους "Άλλους" ;
Μήπως κάτι ήξερε  και γι' αυτό ίσως "έπεισε" τον αδελφό του Μπέντζεν  να καταταγεί στη ΝΦ;

Καμιά ιδέα;  Γιατί δε νομίζω ότι απλώς ήθελαν να "γεμίσουν"  την ταινία,  έχουν πληθώρα υλικού.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Casting για τον 6ο κύκλο - Τελευταία Νέα - by SANDOR CLEGANE - 12-08-2015, 11:37 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 37 Guest(s)