Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απαντήσεις του Μάρτιν σε Καυτές Ερωτήσεις
#9
(30-08-2015, 06:38 PM)SANDOR CLEGANE link Wrote: Ευχαριστούμε [member=194]nirne[/member],  ήταν αρκετά ενθαρρυντικά αυτά που αποκαλύφθηκαν.

Ας ρωτήσω τώρα τη [member=157]Σιέρα[/member]  σχετικά με αυτά που έγραψε:
-
Quote:  Θυμάμαι πως όταν σκότωσαν τον Μαγκο νομίζω, ο Μάρτιν είπε ότι θα έχει σημαντικό ρόλο στα βιβλία. 
Ποιος είναι αυτός; γιατί δεν τον θυμάμαι; (άντε απαντήστε στη 2η ερώτηση )

-
Quote:  στο Έσσος νομίζω ότι υπάρχει βελοσιράπτορας
Πώς το γνωρίζεις ή νομίζεις;

Quote: "Ξέρω ποιος πρόκειται να καθίσει στο Σιδερένιο Θρόνο στο τέλος"-Ο Τζέιμυ? 
Αυτό κολλούσε (και για μένα) στο τόπικ  "Πόσο θα ήθελα" , αλλά φυσικά δεν το έγραψα  γιατί θα στεναχωρούσα πολλούς!!
Ο Μάγκο είναι ένας από τους Ντοθράκι του Ντρόγκο.Στην σειρά, ο Ντρόγκο τον σκοτώνει.
Στα βιβλία είναι από τους πρώτους εχθρούς που κάνει η Ντάνυ. Ο Μάγκο βίασε μια αιχμάλωτη, όμως η Ντάνυ τον διέταξε να σταματήσει. Όταν ο Ντρόγκο ήταν ετοιμοθάνατος, ο Μάγκο μαζί με τον Τζάκο βιάζουν την κοπέλα, την Έροε, και την σκοτώνουν. Μετά ο Τζάκο αυτοανακυρήσσεται Καλ και τραβάει σε νέες περιπέτειες και ο Μάγκο μαζι του. Η Ντάνυ όταν τον μαθαίνει τσαντίζεται και λέει
Quote:[table][tr][td][color=rgb(37, 37, 37)]Η μοίρα της ήταν σκληρή, όχι όμως όσο σκληρή θα είναι η μοίρα του Μάγκο. Το ορκίζομαι στους παλιούς και τους νέους θεούς, το ορκίζομαι στο όνομα του θεού των προβάτων και του θεού των αλόγων και όλων των θεών που υπάρχουν. Το ορκίζομαι στην Μητέρα των Βουνών και στην Μήτρα του Κόσμου. Όταν θα πέσουν στα χέρια μου, ο Μάγκο και ο Κο Τζάκο θα εύχονταν να είχαν τη μοίρα της Ερόε.[/color][/td][/tr][/table]

Ο Μάρτιν σε συνέντευξη είχε πει πως ο Μάγκο



Show Content





[size=1em]Ο Θαλασσάρχοντας του Μπράαβος έχει σαύρες που περπατάνε και έχουν νύχια τεράστια σαν δρεπάνια, τα περιγράφει ο Σύριο στην Άρυα. [/size]
[Image: Velociraptor-detail-header.png]


Eπειδή το βιβλίο εκδόθηκε λίγα χρόνια μετά την προβολή του Τζουράσικ Παρκ, λένε πως είναι πιθανή επιρροή.


Όσο για τον Τζέιμυ, θα ήταν πολύ ειρωνικό η ιστορία να τελειώσει με εκείνον να έχει ξανά σκοτώσει τον βασιλιά, όποιος/α και είναι, και να καθίσει ξανά στον ΣΘ και να περιμένει κάποιον να έρθει και να διεκδικήσει το βασίλειο :o .
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Απ: Απαντήσεις του Μάρτιν σε Καυτές Ερωτήσεις - by Σιέρα - 31-08-2015, 07:07 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)