Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casting για τον 6ο κύκλο και Τελευταία Νέα
#81
Δεν ξέρω τελικά τι παίζεται, αν "ζήσουν" τον Τζον ή όχι  κι ό,τι σχετικά μ' αυτόν.
Αν ήμουν όμως παραγωγός, κι επειδή ήδη έχω ξεφύγει ή αυτοσχεδίασα για λίγο και επανέρχομαι στο Βιβλίο, για το Τζον,
επειδή είναι ο πιο διάσημος Σταρ αυτή τη στιγμή στη σειρά (αλλά και στα βιβλία),  θα μπορούσα να κάνω το εξής  τηλεοπτικό τρικ:
Αν ο θάνατός του είναι οριστικός  (αν όχι, κανένα πρόβλημα, τον ανασταίνω με χίλους τρόπους  και με έναν των βιβλίων - εαν ζει ),,
θα έκανα ψευτο-σπόιλερ,  τάχα μυστικότητα  και πλάγιες διαρροές (για να μείνει το ενδιαφέρον αμείωτο  και να μην πέσουν οι συνδρομές
στην HBO ) σε Τζον,  με δηλώσεις, φωτο κ.α.  χωρίς τελικά να τον χρησιμοποίησω καθόλου, απλώς τον έχω στα γυρίσματα ως "κράχτη"
κι ας τον πληρώνω αδρά, μόνο και μόνο για την παρουσία του.  Επίσης κανένας δεν μου απαγορεύει  να βάλω μια σκηνή ή σκηνές από παρελθόν
ή ακόμη κι απ' το μέλλον που δε θα υπάρξει. Ποιος μου το απαγορεύει; Ήδη ο κόσμος ελπίζει και χαίρεται  και τους το δίνω ... βέβαια όταν
τους το πάρω ... 
ΥΓ: - προσωπικά (μιλάω τώρα ως Sandor), πιστεύω κι ελπίζω ότι τελικά θα ζήσει ο Τζον  και μάλιστα όπως τον ξέρουμε, αλλά updated .
        Εγώ κι εκατομμύρια άλλοι...  (Μάρτιν τ' ακούς; HBO, εσένα δε σε συμφέρει το ανάποδο ... )
      - βέβαια τα κλισέ, δε μου αρέσουν,  δηλ. μ' αρέσει όπως σε όλους το καλό να νικάει στο τέλος,  αλλά από "μακρινή γωνία"  τα θεωρώ πιο
        φανταστικά, μη ρεαλιστικά  και λιγότερο  ποιοτικά σε σχέση με αυτά που ξεφεύγουν (απ' τα κλισέ)  και μέχρι στιγμής ο συγγραφέας Μαρτιν
        μας δίνει  και δείχνει  αυτό το ξεχωριστό,  αλλά πιο συμβατικό με τη πραγματική ζωή.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: Casting για τον 6ο κύκλο και Τελευταία Νέα - by SANDOR CLEGANE - 27-09-2015, 08:33 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)