Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 1ο - The Red Woman
#30
Το πρώτο επεισόδιο για εμένα ήταν μέτριο έως κάκιστο. Είχε αρκετά σεναριακα κενά και δεν μου άρεσε λίγο η χρονολόγηση των γεγονότων. Από την μία μας έδειχναν τι συνέβη μετά από λίγες ώρες και από την άλλη μας παρουσίαζαν τα γεγονότα που έγιναν μέτα από ένα μήνα. Ήταν λίγο μπερδεμένο. Το μονο που μου αρεσε ήταν οι σκηνές στον τείχος (με εξαίρεση τον λόγο του Θορν). Σε όλο το επεισόδιο ήμουν έτσι   :| Δεν μου ειχε τύχει σε κανένα επεισόδιο να βαρεθω ετσι... Δεν υπάρχει σκηνή που να μην είπα έλεος. Τι να πρωτο πω... Για την ανούσια δολοφονία των Μαρτελ; Οι Ντι και Ντι μιας και δολοφόνησαν (και βίασαν) την ιστορία του Ντορν, είπαν να το κάνουν και στην πράξη... Για τις άλλες που τσακώθηκα για το ποια θα σκότωσε τον Τρυσταν; Πως βρέθηκαν στο πλοίο (Κινγκ Λαντινγκ), αφού είχαν μείνει πίσω στο Ντορν; Με αλεξίπτωτο έπεσαν στον πλοίο; Καλά αυτόν τον Τρυσταν αφυλαχτο τον είχαν αφήσει; Ο τζειμι δεν ασχολήθηκε καθόλου με αυτόν; Πάμε στην Ντανυ... Τα αστειάκια των Ντοθράκι ήταν βαρετά και κρύα. Σε σημείο που βαριόμουν να διαβάσω την συνομιλία τους... Αρυα τίποτα το ιδιαίτερο... Καλά το ζεύγος Τζορα και Ντάριο τίποτα το ιδιαίτερο... Ο Τζορα την είδε Σέρλοκ Χολμς με το δακτυλίδι... Επίσης πως βρέθηκαν Friesians Horses στο Μυριν; Αυτά είναι μαλλιαρα και ζουν σε ψυχρά κλίματα[emoji14](Σαν ψυχωτικη με τα αλογα, δεν μπορούσα να το αφήσω απαρατήρητο). Καλά για την γριά Μελ δεν έχω κάτι να πω... Τρύπα στο σενάριο. Τελικά τι την κρατάει νέα; Αλλά μας έδειχναν την 4 η σεζόν...

Πράγματα που δεν κατάλαβα:
Που έστειλαν τον Εντ; Από ποιον ζήτησαν βοήθεια; Γιατί δεν δίνουν το πτώμα του Τζον; Γιατί ζητιανευει η Αρυα; Σε τι εξυπηρετεί η μεταμόρφωση της Μελ;
[Image: TDkHDHl.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 1ο - The Red Woman - by marialulu - 25-04-2016, 05:31 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 11 Guest(s)