Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home
#2
Ήταν πολύ ωραίο το επεισόδιο...Πολύ καλύτερο από το πρώτο και ο λόγος είναι ότι γράφτηκε από τον Dave Hill


Μου άρεσε


Η σκηνή του Winterfell που είδε ο Bran


-Οι Wildings να μπαίνουν στο τείχος τέλεια σκηνή


-Το Kings Landing ήταν αρκετά καλό που ακόμα και ο Tommen ήταν συμπαθητικός....Επίσης η σκηνή με τον Jaimie-High Sparrow ήταν ωραία...Εκεί που πάει να βγάλει το σπαθί εμφανίζονται τα σπουργίτια....Αν και συμπαθώ τον Jaimie είμαι με τον High Sparrow


-Αν και δεν είμαι μεγάλος Fan του Tyrion η σκηνή με τους δράκους ήταν συγκινητική...όχι γιατί τους ελευθέρωσε  αλλά για την ιστορία που είπε.....Και μετά λέει και την θεϊκή ατάκα στον Varys


-Αν και χαλάστηκα λίγο που πέθανε ο Roose(δεν τον συμπαθώ αλλά παραμένει γαμάτος)μας έδειξε ότι ο Ramsay δεν είναι το ευαίσθητο αγοράκι που ψάχνει την αγάπη του μπαμπά του όπως μας τον παρουσίασαν στην 5η Season...Η σκηνή που έδωσε την Walda και το παιδί της στα σκυλιά ήταν σκληρή αλλά ταυτόχρονα μας θύμισε τον  Book Ramsay....


-Sansa-Theon ήταν συγκινητικό


-Euron να σκοτώνει τον Balon....και επίσης η Asha ήταν τέλεια


-Ανάσταση Jon αν και προτιμούσα να γίνει από τον Bran




Δεν μου άρεσε


-Hodor που λεγόταν Wylis και όχι Walder


-Bran και Bloodraven κουρεμένοι


-Που δεν μίλησαν για τον Stannis δεδομένου ότι ο David Hills θα έγραφε κάτι επικό...να αναφέρω ότι την σκηνή Stannis-Shireen στην 5η Season την έγραψε αυτός


-Ο Davos να βασίζεται στην Melisandre δεδομένου ότι την θεωρεί διαβολική

Το επεισόδιο δεν ήταν τέλειο για την πλοκή ή για την εξέλιξη αλλά για τις ερμηνείες και το γράψιμο....Απλά σε κάνει να εύχεσαι να έγραφε αυτός όλα τα επεισόδια
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home - by WardenOfTheNorth1 - 02-05-2016, 04:31 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 35 Guest(s)