Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home
#46
(02-05-2016, 08:26 PM)nirne link Wrote: [member=2769]Nica[/member]

Στα βιβλία πρόκειται για τη σκηνή που προσωπικά θεωρώ την πιο επική των βιβλίων. Μιας και βλέπω κάποιες αλλαγές στην σκηνή της σειράς ωστόσο, κρατάω στάση αναμονής για το αν θα είναι το ίδιο. Μένει να το δούμε.
Λογικά θα την τηρήσουν ευλαβικά τη σκηνή του βιβλίου. Δεν θέλω να πιστέψω το αντίθετο.

Εγώ προσωπικά ενθουσιάστηκα με το επεισόδιο. Δεν ξέρω αν συμφωνείται ή όχι εσείς παιδιά αλλά εγώ το βρήκα πολύ ωραίο.
Πραγματικά με εκπλήσσει αρνητικά συνεχώς ο Ramsey. Πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί καν ότι θα σκότωνε τον πατέρα του. Για το ότι έκανε σκυλοτροφή τη μητριά και το αδελφάκι του το περίμενα αλλά το να γίνει πατροκτόνος με εξέπληξε.

Ανυπομονώ να τον παλουκωθεί κάπου....οπουδήποτε.....
Ίσως θα είναι ο πιο δίκαιος και λυτρωτικός για ΕΜΕΝΑ θάνατος μετά απο αυτόν του Joffrey.

Εκτός ότι ενθουσιάστηκα με τον τρόπο που "Αναστήθηκε" μου έκανε εντύπωση η στιχομυθία της Melissadre με τον Davos για τον αν μπορεί να κάνει κάτι για να μην συνεχίσει να είναι νεκρός. Συγκεκριμένα μου έμεινε η φράση της που λέει "Γνώρισα κάποιον που γύρισε από τους νεκρούς αλλά ο ιερέας που το έκανε.....Δεν θα έπρεπε να γίνετε.....".
Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα του αφήσει κανένα "κουσούρι" του Jon ή κάποιο αρνητικό αντίκτυπο στην εξέλιξη της ιστορίας.

Ο Bran απο ότι καταλαβάινω πραγματοποιεί κάποιου είδους εκπαίδευση με το "κοράκι" η οποία πρέπει να φτάνει στο τέλος της. Οπότε θα μπεί και αυτός στη δράση
....Kill the boy and let the men be born....
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home - by GregoryGero - 03-05-2016, 11:00 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)