Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home
#48
Ενα πολύ δυνατό επεισόδιο.Αρχικά μου άρεσε πολύ το flashback,ελπίζω ο Μπραν να μας χαρίσει πολλά σε αυτή τη σεζόν.Στη συνέχεια με προβλημάτισε ο διάλογος Σάνσα-Μπριέν,δεν ανέφερε οτι ο άνδρας ήταν το Hound ούτε οτι τον σκότωσε...θέλει κάτι να κρύψει!?
Στο Μπράβος και στην Άρυα τώρα,άρχισα να βαριέμαι λίγο..περιμένω κάποια πιο ουσιαστική εξέλιξη εκεί.
Για τους Μπόλτονς τι να πω...άφησε πάρα πολλά ερωτηματικά το όλο θέμα.Ο Ρόυς Μπόλτον ένας απο τους πιο πονηρούς χαρακτήρες την πάτησε τόσο εύκολα!?Σχέδον σε κάθε σκηνή που τον έδειχνε προβληματιζόταν για το πως θα φυλάει τα νώτα του(βλέπε σκηνές με Littlefinger,κηρύγματα σε Ράμσευ).Και άντε πες αυτός την πάτησε,τι γίνεται με τη νέα γενιά των βορείων??Σε όλη τη σειρά μας περιγράφουν τους βόρειους σαν τίμιους άνδρες πιστούς στους όρκους εκατοντάδων ετών και ξαφνικά σαν να βλέπουμε άλλους ανθρώπους που δεν τους ενοχλούν τέτοιες προδοσίες.Και στην τελική ποιος είναι ο Ράμσευ για κρατήσει τον βορρά? Πριν λίγο καιρό ήταν ένας σνόυ.Ούτε κύρος έχει και σίγουρα δεν φημίζεται για τις διπλωματικές του ικανότητες.
Στη Μηρήν ωραία η σκηνή με τον Τύριον,αλλά δεν ξέρω που το πάνε..ελπίζω οχι εκεί που νομίζω,δηλαδή δεν θέλω ξαφνικά να δούμε τον Τύριον σαν ατρόμητο μαχητή των ουρανών πάνω σε ένα δράκο.Θεωρώ πως κάτι τέτοιο θα ικανοποιούσε μόνο τους πιο "χαλαρούς"φαν της σειράς(ξέρεις αυτούς που πιάνεις συζήτηση για το GOT και σου λένε:να μωρέ εμένα ο νάνος μ αρέσει πω τον λένε  Tongue )
Και τέλος για την ανάσταση του Γιαννάκη.Προσωπικά ήμουν σίγουρος πως  θα επιστρέψει οπότε όσο καλή και να ταν  η σκηνή(που δεν ήταν) δε θα με εντυπωσίαζε ιδιαίτερα.Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι το τι γίνεται τώρα..απαλλάχτηκε απο τους όρκους του? θα μάθει για την καταγωγή του? Και το πιο σημαντικό,θα έχει αλλάξει? Θα ήθελα να τον δω πιο σοβαρό,πιο σοφό να έχει μάθει απο τα λάθη του και σίγουρα πιο ισχυρό,γιατί είναι στο μεγάλο παιχνίδι τώρα και το μεγάλο παιχνίδι είναι τρομακτικό(όπως λέει και ο Τύριον).
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home - by greyworm - 03-05-2016, 02:45 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 24 Guest(s)