Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home
#56
(03-05-2016, 05:13 PM)nirne link Wrote: Αν αποδίδεις δόλο στην Μπριέν (ότι απέκρυψε επίτηδες δηλαδή την ταυτότητά του, επειδή πίστεψε ότι έκανε κάτι που δεν έπρεπε), τότε θα πρέπει να το δικαιολογήσεις αυτό, υποθέτω. Ποιο στοιχείο σ' έκανε να πιστέψεις ότι στη σειρά η Μπριέν νιώθει τύψεις γι' αυτό που έκανε στο Σάντορ; Εγώ δεν είδα τέτοια αντιμετώπιση του χαρακτήρα (Μπριέν) από τη σειρά.

Οχι δολο ακριβως, περισσοτερο αποκρυψη στοιχειων. Ξερει οτι τραυματισε τον Hound ασχημα και οτι εχασε την Αρυα που πολυ λογικα εμεινε ολομοναχη και δεν θα ειχε πολλες πιθανοτητες να επιζησει σαν κοριτσακι που ηταν. Στην Σανσα ομως τι ειπε? Οτι την αφησε με εναν αντρα που ηταν γιατι αυτο επελεξε η ιδια. Δεν εγιναν ακριβως ετσι τα πραγματα ετσι δεν ειναι? Οποιος ακουγε αυτη την ιστορια οπως εγινε δεν θα ενιωθε πολυ αισιοδοξος για την τυχη της Αρυα. Αντιθετα το οτι εμεινε με εναν αντρα που επελεξε κανει την Σανσα πιο αισιοδοξη πως μπορει να τα καταφερε.

Εγω δεν θεωρω οτι απεκρυψε την ταυτοτητα του, απλα οτι δεν θεωρησε απαραιτητο να το αναφερει, οτι ειχε καποια αξια αυτο ή οτι η Σανσα μπορει να τον γνωριζε και να εχει καποια αξια γι αυτην το ονομα του. Αλλα αν εσεις πιστευετε περιεργο που δεν το ανεφερε και ηταν τοσο λιτη στην περιγραφη της συναντησης της με την Αρυα, εγω θα το απεδιδα σε τυψεις που ενδεχομενως να εχει, για μια κατασταση που εκ των υστερων νιωθει πως δεν χειριστηκε καλα.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home - by Nica - 03-05-2016, 05:21 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 13 Guest(s)