Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home
(07-05-2016, 02:45 PM)Nica link Wrote: [quote author=nirne link=topic=10667.msg19807#msg19807 date=1462569727]
[quote author=Nica link=topic=10667.msg19743#msg19743 date=1462311325]

Σιγα μην αναστηθει ο Σαντορ, το γεγονος οτι οι σεναριογραφοι δεν μπηκαν καν στον κοπο να αναφερουν το ονομα του δειχνει ακριβως οτι δεν εχουν σκοπο να ξανασχοληθουν μαζι του.

Μην ορκίζεσαι. Θα εκπλαγείς. Άλλωστε, δεν μιλάμε καν για ανάσταση τύπου Τζον Σνόου....
[/quote]

Εννοεις να μη πεθανε τοτε.

Δεν ξερω το βλεπω πολυ δυσκολο ετσι βαρια τραυματισμενος μεσα στην ερημια να επεζησε. Ηξερε ο ιδιος οτι θα πεθανει και γι αυτο ζητησε το τελειωτικο χτυπημα. Για να επιζησει θα επρεπε καποιος να βρεθει τυχαια και να τον θεραπευσει. Χλωμο το κοβω και δεν βλεπω το λογο κιολας. επετελεσε τηλεοπτικα το σκοπο του. Να προστατευσει την Αρυα μεχρι να ειναι ικανη να προστατευει τον εαυτο της.
Δεδομενου οτι εχουν μεινει λιγα επεισοδια τηλεοπτικα (αν ισχυει αυτο για τα 13 επεισοδια ακομα μοιρασμενα σε δυο σεζον) εχουν ηδη πολλα προσωπα και πλοκες να ολοκληρωσουν και δεν εχουν περιθωρια για πολλα πολλα. Στα βιβλια ο Μαρτιν εχει επαναφερει κοσμο και κοσμο, μπορει να πλατιασει οσο θελει και να ξαναφερει παλιους χαρακτηρες.
Καταλαβαινω οτι οι φαν του τον θελουν πισω, κι εμενα μου αρεσε πολυ σαν χαρακτηρας και στενοχωρηθηκα οταν πεθανε αλλα η σκηνη που ειδα τελευταια μου φανηκε μια πληρης ολοκληρωση του κυκλου ενος χαρακτηρα που τελειωσε πολυ ομορφα και με συναισθημα.
Τωρα εγω τα βλεπω τηλεοπτικα τα πραγματα κι επειδη η μια μου επαγγελματικη ιδιοτητα εχει να κανει με την τηλεοραση και τον κινηματογραφο βλεπω απο την πλευρα των τεχνικων μια σειρα, καταλαβαινω τη λογικη τους. Ειδα εναν κυκλο που τελειωσε πολυ ομορφα χωρις να αφηνει περιθωρια αλλαγων. Μακαρι να κανω λαθος και να τον επαναφερουν αλλα ειλικρινα δεν βλεπω να υπαρχει τηλεοπτικα τετοια αναγκη. Κι εγω ηθελα πολυ να αναστηθει η Λαιδη Σταρκ αλλα δεν εγινε, δεν περιμενω να γινει και μαλλον θα εκνευριστω αν γινει τωρα καθως εφυγε ο καιρος της. Δεν εχει λογο πια να γινει κατι τετοιο.
[/quote]

Μοιάζεις υπερβολικά σίγουρη. Και επιμένεις. Και θεωρείς ότι το λέμε επειδή τον θέλουμε πίσω ή επειδή έτσι δείχνουν τα βιβλία ότι θα γίνει. Όκεϊ. Προσωπικά πάντως σου λέω να μην ορκίζεσαι, επειδή

Show Content
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 2ο - Home - by nirne - 07-05-2016, 02:52 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)