Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 3ο - Oathbreaker
#2
Παίζει να ήταν από τα χειρότερα επεισόδια που έβγαλαν για να μην πω το χειρότερο

Γιατί κάνανε έτσι τους Βόρειους??? Ο ένας χειρότερος από τον άλλο....όλοι αποδέχτηκαν τον Ramsay


Θετικά
-Η σκηνή του Jon στην αρχή?

-Το ότι το παιδί της Gilly επιτέλους μεγάλωσε

-Ο jon που σκότωσε τον Olly και τον Alister



Αρνητικά

-Λέει η Melisandre ότι ο Stannis δεν είναι ο Prince that was Promised...Οκ Γιατί δεν είπε ότι παρόλο που δεν είναι πάλεψε για το βασίλειο και προσπάθησε να πολεμήσει τους Άλλους

-Ο Davos

-Το Tower of Joy...Οι 6 αντί για 7? Οι 2 αντί για 3? Τα 2 σπαθιά? Η πανοπλία των Targaryen? Η χωρογραφία? Το ότι μας κάνει να περιμένουμε κάτι που δεν έγινε? όλα?

-Ο Bloodraven 1000 χρονών? Δεν έχουν ιδέα για τους χαρακτήρες

-Σκηνή της Daenerys

-Τον Tyrion να κάνει αστεία και το στερεότυπο με τον Varys και την βεντάλια

-Σκηνή Jaimie Cercei...Η σκηνή με τον pycelle οκ αλλά όλο το υπόλοιπο....Κάθεται ο Jaimie και η Cercei και όλοι φεύγουν μετά...

-O Tommen απλά θέλω να πεθάνει

-Η Arya για κάποιο λόγο μου είναι αδιάφορη

-Και τώρα το χειρότερο....Ο Morse Umber για κάποιο λόγο ξέρει ότι ο Ramsay σκότωσε τον Roose και είναι οκ με αυτό....Του λέει μάλιστα ότι θα έκανε και αυτός το ίδιο στον δικό του πατέρα....Αυτός είναι ο βορράς της σειράς δυστυχώς....Θεωρεί τον Roose Botlon κακό πολιτικό και υποστηρίζει ότι ο Ramsay είναι καλύτερος...Και το χειρότερο από όλα δίνουν τον Rickon και σκοτώνουν και τον Shaggydog....Πραγματικά δεν σέβονται τίποτα.....Αυτός ήταν ο Rickon...Που όλος ο Βορράς θα πάλευε για αυτός.....Τόσο κακό γράψιμο....Και ο  Shaggydog πέθανε έτσι απλά


Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο κακό και πρόχειρο γράψιμο...Ναι οκ τους πιέζει ο χρόνος αλλά τρώνε 5 λεπτά για τα αστεία του Tyrion και στο Kings Landing....Μεγάλη απογοήτευση αλλά έφτεγα και εγώ που είχα ελπίδες

Επίσης ο Theon πως βρέθηκε στα Iron Islands
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 3ο - Oathbreaker - by WardenOfTheNorth1 - 09-05-2016, 05:18 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)