Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 3ο - Oathbreaker
#6
Δεν θα γράψω εδώ τι δεν μου άρεσε στο επεισόδιο αυτή τη φορά. Ήταν πάρα πολλά και έτσι προτίμησα να τα γράψω στο θρεντ της γκρίνιας. Θα πω όμως για τα λίγα που μου άρεσαν και για όσα βρήκα ενδιαφέροντα.

-Η Μελισάντρα δηλώνει σχεδόν ξεκάθαρα ότι ο Τζον είναι ο Πρίγκιπας της Προφητείας. Άσχετα από το αν είναι τελικά, γιατί μπορεί ακόμη και στη σειρά να αποδειχτεί ότι η Ντάνυ είναι αυτή που εκπληρώνει την προφητεία ή και η Ντάνυ τέλος πάντων, θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό το ότι αναφέρθηκε η προφητεία. Ευελπιστώ λοιπόν ότι θα αρχίσουν να ασχολούνται λιγάκι και μ' αυτήν τώρα που πήραμε το δρόμο για το τέλος. Και ναι, κι εγώ αναρωτήθηκα αν αναφέρθηκε ξανά ο Πρίγκιπας της Προφητείας στη σειρά. Αν όχι, είμαι σίγουρη ότι σε κάποιο επεισόδιο από τα αμέσως επόμενα, θα εξηγήσουν τι παίζει μ' αυτόν.

Όσοι επιθυμούν να μάθουν περισσότερα για τον Πρίγκιπα της Προφητείας/Άζορ Αχάι, μπορούν να διαβάσουν το άρθρο στο παρακάτω λινκ. Δεν περιέχει σπόιλερ:
http://westeros.gr/forum/index.php/topic,10487.0.html


-Ο Luke Roberts που υποδύθηκε τον Σερ Άρθουρ! Ήταν τέλειος! Κάτι παραπάνω από τέλειος! Αφού τον είδα, δεν μπορώ πλέον να φανταστώ καλύτερο Άρθουρ Ντέυν! Damn, λυπάμαι τόσο πολύ που δεν θα τον ξαναδούμε! Εκτός κι αν δείξουν κάνα φλάσμπακ από το Τουρνουά στο Χάρρενχαλ και μας τον δείξουν ξανά! Βασικά, και τι δεν θα έδινα για Τουρνουά του Χάρρενχαλ γενικώς! Κι ας τα κάνουν σαλάτα οι D$D, δε με νοιάζει, όλο και κάτι ενδιαφέρον θα υπάρξει!

-Σερ Άρθουρ Ντέυν: "Ο πρίγκιπάς μας μας ήθελε εδώ"! Μοιάζει να επιβεβαιώνεται εδώ ότι ο Ραίγκαρ έδωσε τη διαταγή στους φρουρούς να μείνουν εκεί. Όχι ότι υπήρχαν μεγάλες αμφιβολίες, αλλά όταν σχεδόν τα πάντα γύρω από τον Πύργο της Χαράς καλύπτονται από μυστήριο, καλά είναι να ξεκαθαρίζονται κάποια απ΄αυτά. Να δούμε βέβαια τι θα πει κι ο Τζορτζ.
Επίσης, ως φαν του Ραίγκαρ, έλιωσα με τη φράση!!!!!!!  (inlove)

-Η Λυάννα ουρλιάζει μέσα από τον Πύργο. Αν δεν την γδέρνει κάποιος τύπου Ράμσεϊ, τότε υποθέτω πως την ώρα της συμπλοκής έξω από τον Πύργο, εκείνη γεννούσε μέσα.

-Τέλος, οι D$D μοιάζει να επιβεβαιώνουν την άποψη πολλών αναγνωστών ότι η Σκοπιά του Τζον τελείωσε με το θάνατό του. Βέβαια, καθόλου αυτό δεν σημαίνει πως έτσι θα γίνει και στα βιβλία, αλλά ίσως να είναι μια ένδειξη. 


[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 3ο - Oathbreaker - by nirne - 09-05-2016, 08:06 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 32 Guest(s)