Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger
#8
Μου άρεσε πολύ οτι επιτέλους 2 σταρκ(έστω ο ένας μισός) βρέθηκαν μαζί.Η σκηνή ήταν συγκινητική..Η Σανσα έχει αρχίσει να εξελίσσεται σε έναν ισχυρό χαρακτήρα( παλιά δεν ήθελα ούτε να τη βλέπω και τώρα έχει γίνει απ τους αγαπημένους μου).Επίσης μου άρεσε που παραδέχτηκε οτι τόσα χρόνια φερόταν άσχημα στον Τζον και οτι ζητά τη βοηθειά του για να εκδικηθούν και να πάρουν πίσω όσα τους ανήκουν.
Ο Τζον δεν κατάλαβα γιατί μας το παίζει δύσκολος,το μόνο που ήθελε ήταν να πάρει εκδίκηση για την οικογένεια του και το μόνο που τον εμπόδιζε ήταν οι όρκοι του.Αφού έχει απαλλαχτεί απο την φρουρά για ποιο λόγο στην αρχή δεν συμφωνούσε με τη Σανσα!?Τι περίμενε τώρα που επέστρεψε απο τους νεκρούς να παει στα Summer islands να πίνει κρασί απο το Ντορν μέχρι τα βαθιά γεράματα !?  Tongue Tongue
Kings Landing βαρετό..Αντε να έρθουν τα τριαντάφυλλα να ξεμπερδεύουμε με τον σπουργίτη πραγματικά έχει κουράσει το θέμα.
Μηρήν μια απ τα ίδια...ναι το ξέρουμε οτι οι αφέντες είναι κακοί κλπ κλπ κλπ 3 σεζόν τώρα το έχουμε εμπεδώσει..το μόνο ουσιαστικό ήταν οι τολμηρές κινήσεις του Τυριον,αργά η γρήγορα η Dany θα επιστρέψει..θα έιναι σύμφωνη,πως θα το διαχειριστεί??
Κατά τα άλλα νομίζω πως χαρακτηρες σαν τον Τυριον και τον Varys τσάμπα χαραμίζονται σε ανούσιες σκηνές-διαλόγους.
Ο Μικροδάκτυλος επέστρεψε!! Περιμένω πολλά απο αυτόν.
Με το που είδα το pyke χάρηκα και νόμιζα πως θα δούμε και λίγο Euron(που κατάφερε να με κερδίσει ήδη με μια μόνο σκήνη),αντίθετα είχαμε μόνο τη Γιαρα να τα χώνει στον αδερφούλη της.
Και τέλος η Dany..Δε λέω ωραίο φινάλε,αλλά απο την άλλη με ξενέρωσε λίγο..έχω τη αίσθηση οτι το παρατραβάνε μαζί της,την έχουν θεοποιήσει..ναι είναι η daenerys targaryen η μητέρα των κλπ κλπ ...αλλά πραγματικά χρειάζεται κάθε τόσο να βάζουν και απο μια μεγαλοπρεπείς σκηνή με τα πλήθη να την προσκυνούν!!??
Και να φανταστείτε σε προήγουμενες παρόμοιες σκηνές της μόνο που δεν έκλαιγα απο χαρά..αλλά πλέον όλο αυτό αρχίζει να μου φαίνεται too much  Tongue
Και όπως ειπώθηκε ήδη και εγώ ελπίζω να είχαν ραντίσει κάτι πριν παγιδεύσουν τους Καλ...γιατι αλλιώς δεν εξηγείται ο τρόπος που αναπτύχθηκε η φωτιά(εκτός αν οι ταργκ μπορούν τελικά να ελέγχουν και τη φωτιά  Tongue Tongue Tongue ).


Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger - by greyworm - 16-05-2016, 12:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)