Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger
#25
(17-05-2016, 08:16 AM)summer link Wrote: John…Θέλει να ζήσει, ω ναι να ζήσει. Λογικό και αυτό. Πόσο πια να αντέξει τη μαυρίλα, τη στέρηση, τους πολέμους; Τίποτα δεν έζησε και είναι νέο παιδί. Δεν έκανε τη ζωή του ή βρέθηκε για τιμωρία στο κάστρο Black.  Δίκιο έχει. Και είναι ρεαλιστικό να θέλει να χαρεί αυτά που τόσο στερήθηκε τώρα που είδε τι εστί θάνατος. Επίσης έχει αμέτρητο κουράγιο ο John. Θα κάνει αυτό που πρέπει να κάνει πάραυτα. Στα μάτια μου τουλάχιστον αυτό τον κάνει πιο ανθρώπινο και άρα και πιο γενναίο.

Θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου, αν δεν μας είχαν δείξει το Hardhome. Και πριν από αυτό βέβαια, υπήρχαν πολλά που είχε δει ο Τζον, αλλά το Hardhome ήταν μόλις ένα (ή δύοWink επεισόδιο πριν το θάνατό του και ήταν κάτι που δεν μπορεί να ξεχάσει εύκολα κανείς για όλη του τη ζωή αν το βιώσει. Θέλω να πω ότι ο Τζον ξέρει καλά πλέον ότι κανείς δεν πρόκειται να ζήσει γιατί πλησιάζει ο μεγαλύτερος κίνδυνος για την ανθρωπότητα. Μια Δευτέρα Παρουσία! Που θα καταστρέψει τον κόσμο! Κι ότι δεν υπάρχει κανείς εκτός από τον ίδιο στο Τείχος αλλά και σ' όλο τον κόσμο που θα πάρει σοβαρά την απειλή αυτή ώστε να την εμποδίσει να έρθει! Κι ο Τζον τι κάνει; Ετοιμάζεται για μόνιμες διακοπές στο Νότο. Γιατί; Για να περιμένει εκεί τα Στοιχειά και τους Άλλους να φτάσουν; Χλωμό κατά τη γνώμη μου.

[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger - by nirne - 17-05-2016, 09:02 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)