Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger
#30
Συμφωνώ με τη Σάνσα πως έπρεπε να προβάλλουν την αλλαγή του χαρακτήρας της μετά από όσα πέρασε...ως φυσικό αντίκτυπο πια στη ψυχολογία της.


Εγώ δεν τον βλέπω αδιάφορο, τον βλέπω ηττημένο, σε παραίτηση.


Πιο απλά συμβιβασμένο με την ιδέα πως ΔΕΝ είναι αυτός που θα αλλάξει τον κόσμο ή θα κάνει τη διαφορά, γιατί όταν έκανε αυτό ακριβώς πέθανε.


Αντιπαράθεση με το Prince Of Prophecy.



Δεν θέλει να ξαναπεθάνει (τόσο σύντομα τουλάχιστον).


Οπότε μη θεωρώντας ευατόν ικανό να σηκώσει το βάρος, προσπαθεί να βγει από το παιχνίδι, αλλά εκείνη τη στιγμή ακριβώς ο Bolton του θυμίζει πως είναι μέσα στο παιχνίδι (γιατί απειλεί άμεσα τον Ρίκον) και ναι αυτό είναι δική του ευθύνη γιατί απευθύνεται προσωπικά σε αυτόν.


Άρα ο John μπορεί να μην είναι προσωπικά υπεύθυνος για την σωτηρία αυτού του κόσμου (δεν πιστεύει πως είναι ο σωτήρας σε καμία περίπτωση και τι μέσα έχει να αντιμετωπίσει κάτι που δεν αντιμετωπίζεται ούτως ή άλλως; ) αλλά όταν του απευθύνονται προσωπικά τι επιλογή έχει;


Τουλάχιστον αυτό είδα εγώ και θέλησα να το εξηγήσω. Τώρα κατά πόσο είναι πιστευτό ή χωνέψιμο αυτό, το αφήνω στον καθένα σας. Η σειρά παρέχει κάποια προσχήματα, από εκεί και πέρα καθένας τα δέχεται ως such ή τα απορρίπτει.


Εμένα προσωπικά δεν με πείραξε. 
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger - by summer - 17-05-2016, 10:04 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 18 Guest(s)