Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger
#54
(20-05-2016, 04:50 PM)Αντωνης link Wrote: Οκ. Άλλα αν και έχει λογική και ενδιαφέρον σαν θεωρία, μου φαίνεται πολύ κουλό που τον έχουν κάνει τόσο μελαχρινό. Εκτός και αν δεν χρειάζεται να είναι ταργκ για να είναι ο προγκιψ της προφητείας Άλλα να αρκεί να έχει βασιλικό αιμα και άρα παρότι στο βιβλίο μπορεί να είναι γιος του Ραιγκαρντ στη σειρά να είναι γιος του Ρόμπερτ.

Υ.Γ. πάντως από όλες τις ανεπιβεβαίωτες θεωρίες αυτή που με εξιτάρει πιο πολύ είναι αυτή που θέλει τον τυριον να είναι Δρακος!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τώρα που το ανέφερες, το είχα κάνει παρατήρηση και εγώ δύο ποστ πιο πάνω, κυρίως γιατί στη σειρά παρουσίασαν τη Λυάννα προς το καστανό ανοιχτό, που θα μπορούσαν να είχαν διαλέξει μία ηθοποιό με σκούρα μαλλιά ή έστω μια περούκα (σαν της Ντάνυς έστωWink Τι ανεμελιά είναι αυτή με τα χρώματα;


Μας τρέλαναν στο πρώτο κύκλο για τα πατρικά γονίδια, εδώ δεν παίζουν ρόλο ούτε τα πατρικά; ούτε τα μητρικά; ούτε τίποτα.


Για τον Τύριον: Θα μου άρεσε να ήταν Ταργκ. από την άποψη πως αυτό θα εξηγούσε κάπως την προκατάληψη του Τάιγουην (άλλωστε ο Άερις και η Ραέλλια (μαμά της Ντάνυ, Ρήγκαν, Βίσερυς) είχαν πρόβλημα να βγάλουν φυσιολογικά παιδιά...(για αυτό και η μεγάλη απόκλιση ηλικίας του Βίσερυς από τον Ρήγκαν). Ότι στέκει...στέκει...


Αλλά από την άλλη ενώ στην αρχή μου άρεσε αυτή η θεωρία, τελικά θέλω να είναι Λάνιστερ και αυτό ισχύει και για τον Τζόν (μάλλον θα τον προτιμούσα πια να είναι Σταρκ). Γιατί μου κάνει πιο νόημα να βασίζεται η σωτηρία αυτού του κόσμου στην ένωση τριών μεγάλων οίκων υπογραμμίζοντας σε αντίθεση με όσα έχουν γίνει ως τώρα πως η απάντηση βρίσκεται στην ομόνοια και στην ειρήνη και στη συνεργασία, και όχι στο αλληλοσπαραγμό. Και πως υπάρχουν πάντα οι κακοί σε κάθε οικογένεια αλλά και τα διαμάντια. Μου βγάζει πιο ηθικό δίδαγμα και δυναμώνει τρεις οίκους παράλληλα ενώ η περίπτωση να είναι όλοι Ταργκ. μου κάνει πιο παραμύθι, πιο αποδυναμωμένη.






Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 4ο - Book of the Stranger - by summer - 21-05-2016, 11:25 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)