Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door
#32
Δε θα ασχοληθώ με,  κατά την άποψή μου,  ουδέτερα αλλά με τα "δυνατά" .
Ξεικινώ με το πρώτο  το οποίο είναι "Σύγκληση Βασιλέων" . Εδώ παίρνει η σειρά  " - " .  Έγραψα στο "Γκρινιάζοντας... "  κι είπα ότι το έκαναν  σε στιλ "άντε να το τελειώνουμε" ,  ενώ στα βιβλία είναι απ' τα κεφάλαια που μ' άρεσαν ιδιαίτερα  κι εκεί φάνηκε η διάνοια "Έουρον".  Είπα επίσης ότι ως καστ  ήταν λάθος η επιλογή του ηθοποιού  αλλά και ο τρόπος που το έδειξαν  ή το "όλο : Έουρον - tv σειράς" .
Στα του Μπραν, όπως και στις "Εξομολογήσεις" που έγραψα,  οι σκηνές  με Μπραν  με συνεπήραν  κι αγωνιώ για τη συνέχεια.
Πιστεύω,  δε θα πω όπως κάποιος συμμελίτης μου  "απ' όλα τα επεισόδια όλων των σεζόν" ,  αλλά γενικότερα  απ' τα καλύτερα.
Δε γίνεται ,  γενικότερα πουθενά,  να είναι όλος ο χρόνος στην "τσίτα"  από ένταση κι αγωνία,  αλλά για πρώτη φορά ίσως ή μετά από πολύ καιρό  με σκηνοθετική μαεστρία  μας έφτασαν στην αποκορύφωση  ...  Χόντορ.
(από κάποιο λάθος έχασα τα παρακάτω  και θα πρέπει να ξαναγράψω τα περίπου ίδια,  ααργχχχ )
(δε κάθομαι να θυμηθώ τι έγραψα,  γιατί μου την έδωσε ...  θα γράψω ίσως άλλα)
(τι στο δι[member=2123][/member]λο πάτησα στο λάπτοπ  και τα 'χασα - don't worry  " Λάπτοπ lives " )

Αυτά,  την άλλη φορά.
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door - by SANDOR CLEGANE - 24-05-2016, 02:55 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 28 Guest(s)