Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door
#46
Quote:ΥΓ: το ψέμα της Σάνσα; (αν μπορεί κάποιος με ελάχιστα λόγια ... )


δεν είπε στον Τζον από που της ήρθε η πληροφορία για το Ρίβεραν, είπε πως το έμαθε από τον Μπόλτον αλλά ξέρουμε πως το έμαθε από τη συζήτηση της με τον ΜΔ.


Γιατί του είπε ψέματα; προφανώς για να μην αποκαλύψει τη συνάντηση της με τον ΜΔ...


Quote:Το θέμα είναι  ότι τι δηλ. περίμενε ο  Βασιλιάς της Νύχτας,  να εμφανιστεί  ο Μπραν ή οποιοσδήποτε Μπραν  να τον σημαδεψει και λυθούν τα  καλά μάγια; ή ανάποδα ενεργοποιηθούν τα κακά μάγια;  Μου φαίνεται λίγο παράξενο αυτό ,  κι ο τρόπος κι ο χρόνος.


Μ...από ότι φαίνεται...ευκαιρία δεν αφήνει να πάει χαμμένη.


Quote:Μήπως  κατά κάποιο τρόπο ωθεί  ο "Παγοβασιλιας"  τον Μπραν στο Τείχος,  πώς οδηγούν  οι κυνηγοί τα ζώα εκεί που θέλουν να τα στριμώξουν και μαντρώσουν ;


Ναι αυτό πιστεύω και εγώ, πως λογικά θα τον κυνηγήσει να περάσει το τείχος, αν έσπασε τα μάγια της σπηλιάς, "λογικά" τώρα το λογικά μία κουβέντα είναι, μπορεί να ισχύει και για το τείχος αν το περάσει ο Μπραν. Με αυτό φυσικά η όλη σκηνή της σπηλιάς θα αποκτούσε τρομακτικά σημαντική διάσταση, αν όχι τι να πω; ο Βασιλιάς βουρλίζεται να φάει ότι όρθιο υπάρχει...

Quote:Μου αρέσει γενικότερα αυτό,  αλλά θα προτιμουσα  να είχε ξεκαθαριστεί  η ιστορία σε τι πλαίσιο κινείται :  σε επιστημονικής, καθαρά, φαντασίας  ή  φανταστική  "μεσαιωνική"  ιστορία  με στοιχεία του φανταστικού όπως πχ Δράκοι ;


Κινείται στο πλαίσιο όλοι και όλα για το θρόνο...ορίστε σε λίγο θα σηκωθούν και τα σκουλίκια και θα έχουν διεκδικήσεις. Θέλει και ο Παγωμένος Night King να κατακτήσει το  Westeros..γιατί αυτός ψυχή δεν έχει;
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door - by summer - 25-05-2016, 01:31 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)