Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door
#68
Χαρά  μου [member=2820]odykal[/member]
Θα δείξει...[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]

όσο για το κυρίως θέμα που είναι η κριτική του 5ου επεισοδίου έχω να πω ότι:

Είδα το επεισόδιο δύο φορές για να καταλάβω καλύτερα τι παίζει γιατί όντως έχει πολύ γρήγορο ρυθμό και είχα αμφιβολία για κάποια σημεία.
Συνολικά ένιωσα απογοήτευση ειδικά για τον τρόπο με τον οποίο δίνονται απαντήσεις τσάτρα πάτρα σε φλέγοντα ζητήματα όπως αυτό των Night Walkers και της προέλευσής τους. Μετά από τόση φαιά ουσία που έχει σπαταληθεί από χιλιάδες φαν, μετά από τόσες αναρτήσεις επί αναρτήσεων και τέτοια πληθώρα θεωριών έρχονται και σε ξενερώνουν μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα…και μάλιστα αποσπασματικά, χωρίς κανένα ειρμό. Έλεος!!!
H θυσία του Hodor με ενόχλησε, γιατί τη δεδομένη στιγμή βρισκόταν υπό τον έλεγχο του Bran και επομένως δεν ήταν επιλογή του. Το μόνο καλό σε αυτή την υπόθεση θα είναι αν o Bran μετά από αυτή τη θυσία αντιληφθεί το μέγεθος της δύναμής του και ταυτόχρονα το μέγεθος της ευθύνης του. Αν γίνει αυτό θα ωριμάσει και θα εξελιχθεί σαν χαρακτήρας και πιστεύω ότι θα έχουμε πολλά και ενδιαφέροντα να περιμένουμε από αυτόν. (Αυτή η αισιοδοξία θα με καταστρέψει…).
Θα συμφωνήσω με [member=554]no one[/member]  πως μου άρεσε η σύγκληση βασιλέων στην αρχή, η σκηνή του πνιγμού και τα αδέρφια Greyjoy. Μου άρεσε πολύ επίσης το τοπίο. Μήπως ξέρει κανείς που έχουν γίνει τα συγκεκριμένα γυρίσματα;
Πείτε μου τη γνώμη σας είναι η ιδέα μου ή κάτι παίζει όχι και τόσο αδερφικό ανάμεσα σε Sansa και Jon Snow???? Έχω μια αδιόρατη (δι)-αίσθηση….  (puke)
Show Content
[member=3000]Dragonlord[/member] Υποκλίνομαι στην ανάλυση για το ψέμα της Sansa! (bow)
Όμως πολύ αμφιβάλλω αν η Sansa τα σκέφτηκε όλα αυτά. Εκτός και αν τα ταχύρρυθμα του ΜΔ απέδωσαν καρπούς!  (giggle)
Fear cuts deeper than swords
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door - by Sword of the morning - 27-05-2016, 08:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)