Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 6ο - Blood of My Blood
#3
Στα βιβλία ο Σαμ σκοτώνει τον white walker μπροστά σε όλη τη φρουρά και γίνεται θρύλος. Εξού και το παρατσούκλι του. Σίγουρα θα έφτασε αυτή η ιστορία στον πατέρα του. Εδώ, τίποτα! Μόνο η Γκίλλυ το ξέρει και κανείς δεν την πιστεύει! Έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να δείξουν στον Σαμ τον παραμικρό σεβασμό ο πατέρας του και ο αδερφός του. Και αναπόφευκτα, ο Σαμ επαναστατεί εναντίον του πατέρα του επιτέλους, άλλα δε νομίζω πως ο γέρο-Τάρλυ θα το αφήσει έτσι. Όχι άλλο kinslaying!!!
Γύρισε ο Μπέντζεν!! Ήμουν σίγουρη πως είναι αυτός και ζητωκραύγασα μόλις έβγαλε την κουκούλα.
Πολύ εξιδανικευμένους μας η δίνουν τη Ντάνι και τον Τύριον, αν και δεν τον είδαμε σε αυτό το επεισόδιο... Πολύ προβλέψιμες οι ενέργειές τους. Για ποιον άλλο λόγο δηλαδή θα το καλασαρ πίσω, αν όχι για να καβαλήσει το δράκο;  -> Απορία, το άλογο που το έδεσε,εφόσον δεν υπάρχει δέντρο;; (rofl)
Θα τον παντρευτεί τον θείο Γκρέιτζόι η Ντάνι, εφόσον θα της πάει δέκα χιλιάδες πλοία. Προβλέψιμο και αυτό!
Δε μου αρέσει το ειδύλλιο Τζέιμι-Σέρσεϊ. Μη δίνοντάς του την ευκαιρία να απομακρυνθεί από αυτή και να εξιλεωθεί, θα χαρούν όλοι όταν πεθάνει.
Η Άρια μου άρεσε που έδειξε έλεος. Αλλά δεν είχε το δικαίωμα της επιλογής. Και τώρα γι'αυτή  την επιλογή της θα πληρώσει.
Και κάτι τελευταίο! Η Άρια παρόλο το μίσος της, συνειδητοποιεί τον πόνο της Σέρσεϊ ενώ βλέπει το θεατρικό έργο και μετά μπαίνει στη θέση της όταν τη ρωτάει η Lady Crane πως θα το έπαιζε αυτή. Τη βλέπω να φεύγει με το θίασο!
and now his watch has ended
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 6ο - Blood of My Blood - by kallia - 30-05-2016, 07:30 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 31 Guest(s)