Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 6ο - Blood of My Blood
#19
Μόλις το είδα και ναι παρόλο τα spoilers κρατήθηκα.


Μου άρεσε παρά πολύ η σκηνή της Ντάνυ, δεν πας να κατακτήσεις τα 7 βασίλεια με την ευγένεια, θέλει τσαμπουκά η υπόθεση. Επίσης ο λόγος της στους Ντοθράκι (αν και σεναριακά ήταν filler) τρόπο τινά δικαιώνεται καθώς οι Ντοθράκι χρειάζεται να ετοιμαστούν για ένα ταξίδι που δεν το έχουν κάνει ποτέ και ούτε και ποτέ διαφορετικά θα το έκαναν. Ήταν σημαντικό για εκείνη να τους έχει όλους μαζί της.


Ο Ντρόγκο φαίνεται σαν να ολοκλήρωσε την αποστολή του να οδηγήσει την μητέρα του πίσω για να πάει εμπρός και τώρα πια φαίνεται είναι έτοιμη για τη μεγάλη μάχη. Όχι αυτή που φυσικά η ίδια νομίζει, επομένως στρατό, πολύ στρατό χρειάζεται σίγουρα. Περιμένω έπος...


Ντάνυ ++++




Άρια πιο plus...Πήδηξα από τη θέση μου όταν έπιασε τη βελόνα, η ηθική της Άρυα κλώτσησε, το παρελθόν ξύπνησε. Φαντάζομαι θα πληρώσει τον θάνατο που χρωστάει στον πολυπρόσωπο θεό μόλις αποτελειωσει αυτό το αγαπητό κοριτσάκι που την εκπαίδευε. Χιχι, το ήξερα πως κρυφά θα ήθελε να τη βάλει στη λίστα της.


Ως εδώ: Η Ντάνυ πήρε το καλασάρ και το Ντρόγκο, η Άρυα τη βελόνα και την ταυτότητα της.


Ο Σαμ, πήρε το κουράγιο του, το βαλυριανό σπαθί (να και που κάτι βγάλαμε, προφανώς θα χρειαστεί και αυτό) και τη Γκίλυ και αποχώρησε.  (clap) (clap) (clap) (clap)


Ο Μπραν πήρε πίσω το θείο του ( η επιστροφή θα έπρεπε να λέγεται αυτό το επεισόδιο)...που φαίνεται να ξέρει πιο πολλά από όσα λέει.


"Βurn them All" cut scene  και Λευκοί Οδοιπόροι. Να δείτε που ο Άερυς θα βγει τελικά πιο καθαρό μυαλό από όλους. Μου θύμισε κάτι από Hold the Door...σαν να λέμε η προφητεία του μέλλοντος.


Ο Jamie πάλι μη σας πω τι πήρε...one way ticket to the Riverun  (ναι ελπίζω one way ticket,  Brien  ώρα να τον συνεφέρεις).


Τελικά όλοι μαζεύονται σιγά-σιγά...και είναι εν κινήση.


Στατικό επεισόδιο αλλά καλά στημένο για τις εξελίξεις που έρχονται...


Σιερα, ευχαριστούμε για το video...


Targaryens-Σταρκ-Λευκοι Οδοιπόροι > αν και έλειπε φαίνεται πως ο Μπραν δικτυώνεται σε παρελθόν, μέλλον, παρόν...καλύτερα από όλους...


τελικά όταν τον δουν αντί να του πουν θα τους πει αυτός.


Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 6ο - Blood of My Blood - by summer - 30-05-2016, 08:22 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)