Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 8ο - No One
#9
Να γκρινιαξω κι εγω με τη σειρα μου, το χειροτερο επεισοδιο της σεζον.

Και απο αποψη πληξης αλλα και απογοητευσης. Ηταν αναγκη να εισαγουν τον Μελανιχθυ για να πεθανει τοσο αισχρα? Εχουν τοσα πραγματα να δειξουν και σπαταλανε τον χρονο με ανουσια.

Μου αρεσε το παρεακι Μπερικ-Θορος αλλα αλλο ενα στορυ που δεν προσεφερε πολλα για την ωρα. Αναρρωτιεμαι πως θα τους αξιοποιησουν τωρα που δεν εχει LS.



Ενοχλητικος ο Τυριον, ανουσιες οι σκηνες του, αναρρωτιεμαι αν ποτε θα ανακαμψει. Και μενα μου γεννηθηκε η απορια που παει ο Βαρυς.
Οταν ειδα τον στολο νομισα ηταν οι Σιδηρογεννητοι. Τωρα λογικα ειτε οι δρακοι θα καψουν τα πλοια ειτε θα καταφθασουν οι Σιδερογεννητοι.


Σοκαριστικη η μεταμορφωση του Τομμεν που πιστευω οτι οφειλεται στην παροτρυνση της Μαργκερυ και απορω πως σκοπευει αυτη να σωσει τον αδερφο της με αυτη την αποφαση.
Για ποια πληροφορια απο τα πουλακια μιλουσαν αραγε Σερσει και Μειστερ?
Εφαγε τετοια νιλα η Βασιλομητωρ που υποψιαζομαι αυτη θα σκοτωσει τον Τομμεν (προσπαθωντας να ενοχοποιησει την Μαργκερυ ισως?)

Τελικα η Μαργκερυ δεν πρεπει να ζει στο παλατι, θα ειχε φανει καποια συναντηση ως τωρα. Δεν μπορει να μην ειχε επιδιωξει να την δει η Σερσει. Ο Σπουργιτης θα την κρατα στο Ναο για να ειναι σιγουρος οτι ελεγχει το βασιλικο ζευγος.

Ξενερωμα και η φαση με την Αρυα. Πολυ διακριτικοι τελικα αυτοι οι Απροσωποι, για να εξοντωσουν καποιον τον κυνηγουν ανοιχτα σε ολη την πολη.

Μονο η τελευταια σκηνη εσωσε την κατασταση κι εδωσε μια θετικη νοτα στο επεισοδιο.


Ωραια η σκηνη Τζειμι-Μπριεν εβγαλε συναισθημα αλλα τι να το κανεις? Εχει πεσει πολυ χαμηλα ο τυπος.

Καλος και ο Εντμιουρ, εβγαλε λογο στον Τζειμι ποσο προδοτης και κακος ειναι και αποφασισε να προδωσει την οικογενεια του και το καστρο του για το καλο (σιγα μην κινδυνευε!) ενος παιδιου των Φρευ ξεροντας οτι παλι σε μπουντρουμια θα καταληξει. Απαισια σκηνη μου προκαλεσε οργη και λυπη.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 8ο - No One - by Nica - 13-06-2016, 03:23 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)