Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 8ο - No One
#39
Noμιζω το χειροτερο επεισοδιο της σεζον, μετριο σαν το προηγουμενο.

Αυτο που κανουν στον τυριον ειναι βασσανιστηριο, και αποκαθηλωση. Οι σκηνες με μισσαντεί και γκρεηγουορμ εντελως λαθος και αχρειαστες. Μου αρεσει το θα διεκδικησει και εμμυ β αντρικου ρολου.

Εχω την εντυπωση οτι θα συγχωνευσουν την νταινερις με τον φαιγκον...

Για το ριβεραν μεγαλο λαθος που  το εδειξαν τοσο λιγο. Θα μπορουσε να ειχε ξεκινησει η πολιορκια πιο νωρις για να ειχε κτισει ενταση και ας ειχε το ιδιο αποτελεσμα. Ελπιζω να μην κανουν τον μελανιχθυ  λορντ στοουνχαρτ.
Ισως επειδη ξεφευγει η  μπριεν να της δωσουν την ιστορια του  μελανιχθυ απο τα βιβλια.
Κριμα που δεν μας εδειξαν τον θανατο του, ωρες ωρες νομιζω οτι σκηνοθετες και σεναριογραφοι ειναι ψηλο ερασιτεχνες.

Η μεταμορφωση του τζειμι σε <απολυτα κακο> στην σειρα για μενα που δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν του ειναι κατι το ενδιαφερον.
Ωραιος ο συμβολισμος που φευγει η μπριεν ( η συνειδηση του ) και αυτος την αποχαιρεταει.

Η αρυα δεν με χαλασε αλλα ισως επρεπε να ειχαν δειξει οτι τραυματιστηκε σε καποιο πιο παλιο επεισοδιο ετσι ωστε να εχει πιο πολυ νοημα και να ειναι πιο πιστευτο  το παρκουρ που κανει και η ταχεια αναρρωση της.
Πολυ ωραια η σκηνη με το κερι αλλα και η τελευταια που λεει οτι ειναι η αρρυα σταρκ του γουιντερφελ και οτι φευγει (clap)
Ο ζακεν χ γκαρ γιατι την βοηθαει? ποιος τον εχει βαλει? μηπως ο νεντ?

Η σκηνη με το κυνηγοσκυλο και τον ντονταριον δεν μου αρεσε καθολου ειδικα που διαπραγματευονταν πως θα τους σκοτωσει.

Γενικα πιστευω το οτι εχουν πολλους διαφορετικους σκηνωθετες και σεναριογραφους και που τα γυρισματα γινονται σε διαφορετηκες χωρες δημιουργει προβλημα στην σειρα και στην συρραφη των γεγονοτων και των επεισοδιων. (envy)
[\"Where do whores go?]
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 8ο - No One - by ksoudis - 15-06-2016, 02:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)