Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 9ο - Battle of the Bastards
#33
Εγω θα ειμαι απο τους λιγους που πραγματικα δεν απολαυσαν το επεισοδιο. Δεν ξερω αν ειμαι μονο εγω, αλλα μετα απο καθε επεισοδιο αυτης της σεζον αρχιζω τα "καντηλια" στους παραγωγους, ξενερωνω τελειως  :| :| :|  και αναρωτιεμαι ποσο μας σποιλαρει τα βιβλια.
Οπως ολη η σεζον, το επεισοδιο επασχε σεναριακα. παρ'ολα αυτα ειχε καποια καλα σημεια, τα οποια ηταν:


1.Καλές ερμηνειες ηθοποιών


2.Καλα εφε, γραφικα και CGI


3.Καποιες επικες σκηνες




Κατα τα αλλα, τιποτα. Φοβαμαι οτι αυτο ειναι το καλυτερο που εχουν να μας δειξουνε....  :| :| :| :|


Καταρχάς, ο Τύριον θεωρησε πολυ περιεργο η Ντανυ να καψει το στόλο των Δουλεμπορων? Οι οποιοι των προδωσαν, και θα τον σκοτωναν φυσικα?Ντανυ κοπελια μου, οσο και να προσπαθεις σαν τον μπαμπακα σου θα γινεις. It is known.


Ενα παραπονο που μου δημιουργηθηκε... δεν ειδα να το αναφερει κανενας αλλος.
Οι Ντοθρακι σαν λαος ειναι αναλογος με τους νομαδες Σκυθες και τα υπολοιπα φυλα που κατοικουσαν τις νοτιες στεπες.
Οι κραυγες τους γιατι ακουγονται σαν ινδιανοι, ή σαν καμια φυλη που ζει στις ζουγκλες?Λιγο ενοχλητικο για μενα.


Μετα η συναντηση Ντανυ-Γιαρα. Λιγο φεμινιστικη η σκηνη? Ή ιδεα μου ηταν? Και ποια η λογικη να ανεξαρτητοποιεις ενα βασιλειο, αφου οπως ειπε καποιος ετσι και τα αλλα θα το ζητησουν? Και η φιλεσπλαχνη βασιλισσα Νταινερυς πως θα μπορεσει να αρνηθει... (clap) (clap)


Η μαχη τωρα... δεν μπορω να πω οτι σαν σκηνε ηταν ασχημες. Η στρατηγικη οντως ηταν ωραια, και μου αρεσε ο παραλληλισμος του [member=2820]odykal[/member] για τη μαχη στις Καννες.
Αν και υποτιθεται οτι ο Ραμσει δεν ειναι ιδιαιτερα στρατηγικο μυαλο, εν παση περιπτωσει δεν ειναι πιο εξυπνος απο τον Τζον :| :| :| .


Ο Μικροδαχτυλος τηλεμεταφερθηκε ξανα...


Και μετά, η Σανσα σκοτωνει τον Ραμσει με τα σκυλια... Ετσι κανουν στο Βορρα ε? Ετσι κερδιζεις την υποστηριξη του Βορρα.


Γνωμη για το επεισοδιο, οπως ειπε και ο Μελανιχθυς, Disappointing (punch)


Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 9ο - Battle of the Bastards - by robb stark of the north - 20-06-2016, 10:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)