Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 9ο - Battle of the Bastards
#60
Ενταξει απλα επικο. Ισως το καλυτερο. Με αποζημιωσε και για τα δυο προηγουμενα ειδικοτερα για το ογδοο για το οποιο εκανα και πολυ κακη κριτικη στο προηγουμενο μου ποστ.
Για το συγκεκριμενο οτι και να πω ειναι λιγο. Κατ'εμε απεδωθει η δικαιοσυνη που αρμοζε στον Μπολτον. Οτι δινεις παιρνεις. Ετσι ειναι η ζωη! (devil) Με μια πρωτη ματια δεν βρηκα κατι αρνητικο εκτος του οτι ο Γιαννης ο Χιωνης παιζει να ειχε πολλες ζωες η ηταν πολυ φινταρισμενος (για οσους παιζουν και λιγο LoL) Κατα τα αλλα, ολα φοβερα:
Μονο θετικα :
1) Δικαιοσυνη με τον Ραμσει αν και θα ηθελα να βασανιστει λιγο πιο πολυ ακομα (οχι δεν ειμαι σαδιστης και μαζοχιστης αλλα του αξιζε ιδιαιτερα για αυτα που εκανε στον Θηον και στην μητρια του με το παιδι της)
2) Αψογη σκηνοθεσια σε κανει και αντιλαμβανεσαι τη ματαιοτητα του πολεμου( ολοι αυτοι οι θανατοι για ενα λαβαρο, για εναν ανθρωπο)
3) Ντανερις με δρακους απιθανη. Εκει που το εκαψαν συθεμελα το καραβι ηταν ολα τα λεφτα(btw και τα μπουκετα του John στον Bolton ηταν φοβερα)
4) Ο Γουν-Γουν επαιξε τον ρολο που επρεπε και τελικα πεθανε(κριμα τον γουσταρα περισσοτερο απο ολους)
5) Συμφωνια των 3/2 Γκρευτζοι με Ντανερις
6) Ανωδυνος θανατος του Ρικον αφου ηταν φανερο οτι θα πεθανει αλλα παρολαυτα αγωνιωδης και ηλπιζες μεχρι τελευταια στιγμη οτι θα την γλιτωνε.
7) Ξεκαθαριζει σιγα σιγα το πεδιο τωρα που παει στον αγυριστο και ο ελεεινος Μπολτον
8) Ακομα και τους διαλογους τους βρηκα καλους εως πολυ καλους και σχεδον κανεναν ανουσιο, αν εξαιρεσεις βεβαια τον Τυριον με τον Θιον αν και ειχε και αυτο τη πλακα του
9)Δεν εδειξε Kings Landing THANK GOD (clap) (clap)
10) Last but not least : Και οι τρεις δρακοι μαζι το περιμενα απο τη στιγμη που εκκολαφθηκαν μιας και οι δρακοι ειναι η μεγαλη μου αγαπη Tongue
Ειναι πια αδιαμφισβητητο οτι κανεις δεν μπορει να σταματησει την Ντανερις ουτε τον John και σταδιακα οδευουμε προς το τελος. Εχω πολυ αγωνια για το επομενο και για το τι θα κανουν με τους White Walkers αν οχι στο 10ο τουλαχιστον στην συνεχεια της σειρας. Αναμενουμε αγωνιωδως το GRAND FINALE! (clap) (clap) (clap)
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 9ο - Battle of the Bastards - by Drogon98 - 21-06-2016, 11:40 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 43 Guest(s)