Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door
#85
βλέποντας το επεισόδιο μου δημιουργηθηκαν πολλες απορίες
Διαβάζοντας τα σχόλια εδώ, οι απορίες μου πολλαπλασιάστηκαν.
αν μπορεί κάποιος ας βάλει σε μια σειρά τις σκέψεις μου.

1) αναφέρεστε σε κάποιο όραμα όπου η Μελ βλέπει τον Μπράν και τον Γέρο-κοράκι και ένα θεό με όνομα Ρ' Λορ. ποιός είνια αυτό ο θεός. και σε ποιό επεισόδιο έδειξε το όραμα αυτό της Μελ?

2) Ο Μπράν, σε όσες αναδρομές έχει κάνει στο παρελθόν, περνά απαρατήρητος. Κανείς δεν τον βλέπει. Ούτε καν ο στρατός των WW, όταν περνά ανάμεσά τους. Μόνο ο Night King τον βλέπει, και τότε πλέον, είναι ορατός και στα ζόμπι. Γιατί συμβαίνεει αυτό? Γιατί μπορεί να τον δει μόνο ο Night King?

3) Ο Μπράν μπορεί να επηρεάζει το παρελθόν ή όχι?  Ο Χόντορ, στο παρελθόν, γιατί μια μέρα ξαφνικά έπαθε την κρίση και αρχισε να λέει μόνο Χόντορ? Από τί επηρεάστηκε? Ήταν δεδομένο ότι στο μέλλον θα τον επισκεφτεί ο Μπράν? Και αν ο μπραν δεν αποφάσιζε να δει όραμα κρυφά από το γέρο? Τί θα γινόταν? Ο Χόντορ γιατί θα ήταν ο Χόντορ και όχι ο Γουίλις?

4) Τελικά ο Τζόν Σνόου, τη στιγμή της προδοσίας, έκανε Wrag και μεταφέρθηκε στον Ghost? και στη συνέχεια γύρισε στο σώμα του? Γιατί αν ισχύει αυτό, τότε δεν τον επανέφερε η Μελ, αλλά μόνος του. Κι επίσης, αν όντως συνέβη αυτό, ο Τζόν το ήξερε από πριν ότι έχει τέτοιες ικανότητες?
The North Remembers
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 5ο - The Door - by Winterfell - 25-09-2016, 02:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)