Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αγαπημένες σκηνές
#1
Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος σκέφτηκα να γράψουμε τις αγαπημένες μας σκηνές από τα βιβλία και την σειρά, επειδή στα βιβλία υπάρχουν τόσες υπέροχες σκηνές μπορείτε να πείτε μέχρι και τέσσερις σκηνές που λατρέψατε ανά βιβλίο εφόσον άρχισα το θέμα ας κάνω και την αρχή Big Grin

A game of thrones

1. Η αγαπημένη μου σκηνή μακράν είναι η συζήτηση που έχουν η Σάνσα και ο Σάντορ μετά το φαγοπότι απο τις κονταρομαχίες, η οποία περιλαμβάνει ιππότες και τον αδερφό του τον Γκρέγκορ το βουνό που ιππέυει. Πραγματικά χαλάστηκα όταν δεν την συμπεριέλαβαν στην σειρά εφόσον κατά την γνώμη μου είναι από τις πιό όμορφες σκηνές σε ολόκληρη την σειρα.

2. H δεύτερη αγαπημένη μου σκηνή η οποία πάλι δεν συμπεριλήφθηκε στην σειρά είναι που ζητάει ο Τζον από τον Τύριον να βοηθήσει τον αδερφό του Μπραν όπως βοήθησε και αυτόν. Δείχνει πως ένας \"Σταρκ\" και ένας Λάννιστερ σύναψαν μια δυνατή φιλία ενώ όλοι οι άλλοι μίσουν ο ένας τον άλλον για διάφορους λόγους.

A Clash of Kings


1. Η αγαπημένη μου σκηνή είναι εκεί που ο Τύριον νιώθει για πρώτη φορά μεγάλος και δυνατός, όταν μέθυσε από την μάχη και σκεφτόταν πως κάπως παρόμοια πρέπει να νιώθει και ο Τζέιμι όταν πολεμάει!

A storm of swords

1. H σκηνή όπου ο Τζέιμι ονειρευέται την Μπριέν να προσπαθεί να τον προστατέψει από τους άνδρες του Σταρκ οι οποίοι τον κορόιδευαν.
2. Η σκηνή που ο Τζέιμι έχοντας καταλάβει πως ο πατέρας του και η αδερφή του τον χρησιμοποιούσαν και αντιμετωπίζει για πρώτη φορά τον πατέρα του και αρνείται να παντρευτεί.

3. την τιμητική της είχε η σκηνή που ο Τύριον άρχισε να προσβάλει τον Τζέιμι εφόσον έμαθε την αλήθεια για το τι παίχτηκε με την Τύσα, ήταν η σκηνή που για μοναδική φορά μίσησα τον Τύριον και άρχισα να φωνάζω χριστοπαναγίες ενώ ήμουν μόνος στο δωμάτιο!!

4. Όλες οι σκηνές Ύγκριτ - Τζον! ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ!! :mrgreen:

A feast for crows

1. Η αγαπημένη μου σκηνή στο συγκεκριμένο βιβλίο είναι τότε που παραλαμβάνει το μήνυμα της Σέρσει που ικέτευε για βοήθεια και το πετάει στην φωτιά
2. Πάλι Τζέιμι!! και αυτή τη φορα θα αναφερθώ στην σκηνή που έχει ένα όραμα της μητέρας του όσο είναι στο σεπτ του Μπαίλορ.
3. Καλά ναι είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας! για αυτό και η τρίτη σκηνή είναι με Τζέιμι, εκεί που προσπαθεί να ηρεμήσει τον Τόμμεν εφόσον έτρεξε έξω απο το σεπτ βάζοντας τα κλάμματα.


A dance with Dragons

1. Τζον Κόνινγκτον εκεί που βγάζει το γάντι και μαθαίνουμε πως κόλλησε την αρρώστια από τους πετρανθρώπους!
2. οι σκηνές Τύριον- Ιλλύριο πραγματικά δεν θυμάμαι να έχω ξαναγελάσει τόσο στην ζωή μου διαβάζοντας ένα βιβλίο Tongue
3. Όλες οι σκηνές της Άσα γιατί η γυναίκα απλά είναι ΘΕΑ!

P.S. δεν έχω τελειώσει ακόμη το βιβλίο για αυτό θα σταματήσω στις 3 σκηνές για τον χορό των δράκων!


Σειρά

ΟΙ αγαπημένες μου σκηνές είναι
1 Η σκηνή που μετά τον θάνατο του Νεντ που η Κατ πάει στο κελί του Τζέιμι και ο Τζέιμι αρχίζει να την κοροιδεύει, φάνηκε πως ακόμα και μετά από όλες τις κακουχίες που πέρασε έχει ακόμη τα.. κότσια και κοροιδεύει και φτύνει στο πρόσωπο τους πολυαγαπημένους σας Σταρκ. Tongue
2 Οι μπούφλες του Τζοφ γιατί αλλιώς είναι να το διαβάζεις και αλλιώς να το ζεις!!
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.


Messages In This Thread
Αγαπημένες σκηνές - by Jaime Lannister - 19-04-2013, 07:16 PM
Αγαπημένες σκηνές - by no one - 19-04-2013, 08:26 PM
Αγαπημένες σκηνές - by Σιέρα - 20-04-2013, 07:43 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)