Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ραδιουργίες και θανάτοι
#35
και εγω αυτο που προσπαθω να σου εξηγησω ειναι πως θεωρητικα εχεις απολυτο δικαιο σχετικα με την σειρα διαδοχης αυτη τη στιγμη και ακομα περισσοτερο δικαιο ο Tywin:
Quote:Από την στιγμή που οι Ταργκάρυεν έχασαν τον Θρόνο, νόμιμος δικαιούχος είναι ο Stannis. Όπως και όταν έχασαν οι Κάστερλυ που έχασαν το Κάστερλυ Ροκ από τους Λάννιστερ, όπως και οι Ντούρεντον που έχασαν το Storm\'s End από τους Μπαράθηον.

Απλά δεν μπορούμε να γνωρίζουμε το πως χάνεις ένα δικαίωμα. Μόνο μέσο πολέμου, ή μέσω όλων των τρόπων ; Γιατί με την ίδια λογική, τότε οι Μπαραθηον έχασαν τον Θρόνο από τους Λάννιστερ, άρα οι Λάννιστερ είναι οι δικαιούχοι πλέον. Και οι Σταρκ έχασαν το Γουίντερφελλ από τους Μπόλτον (δια μέσω Γρκειτζου) άρα οι Μπόλτον είναι οι δικαιούχοι πλέον.
απλα εκφραζω την προσωπικη μου αποψη πως για μενα το δικαιο ειναι να γυρισει ενας πραγματικος Targaryen στο θρονο για τους λογους που ανεφερα πριν....αυτη ειναι ομως ξαναλεω η προσωπικη μου αποψη βασισμενη στα δικα μου κριτιρια δικαιοσυνης,ηθικης των ηρωων και κοσμοθεωριας.
“A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.”
George R.R. Martin
Reply


Messages In This Thread
Ραδιουργίες και θανάτοι - by thanos1985 - 11-05-2013, 10:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 24 Guest(s)