Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σέι και Τάιγουιν ! (SPOILER ALERT)
#11
Quote:
\"Σιέρα\":oorh30t4 Wrote:Η πιο αγνή ιστορία αγάπης, Jaime+Tyrion Heart
Επίσης παίζει ο Tywin να έδωσε την Shae στον Bronn ώστε να έχει περισσότερο έλεγχο στον γιό του.
Ναι και εγω πιστευω οτι η πραγματικη και μοναδικη περιπτωση αγαπης αναμεσα στην οικογενεια του Τιγουν ειναι ο Jaime-Tyrion.

Αυτο με τον Bronn δεν το ειχα σκεφτει αλλα ειναι ενδιαφέρων.
Για εμένα είναι πιο αγνή αγάπη όχι μόνο στον οίκο τους, αλλά γενικά. Το κομμάτι που ο Tyrion ονειρεύεται ότι σκοτώνει τον αδερφό του και μετά κλαίει είναι καθοριστικό, και αργότερα όταν σκέφτεται τι του λείπει περισσότερο από το Westeros, η πρώτη σκέψη που του έρχεται κατά νου είναι ο αδερφός του. Θεωρώ ότι ο GRRM γράφει τέλεια τις σχέσεις μεταξύ αδερφών. Όσο για τον Bronn, είναι περίεργο που η μοίρα φέρνει τον Tyrion στο πλευρό μισθοφόρων. πρώτα ο Bronn, μετά ο Ben. Οι μισθοφόροι παίζουν το δικό τους παιχνίδι, μπορεί να είναι crackpot, αλλά νομίζω ότι ο Tywin σε ότι αφορούσε τον μικρό του γιό, ακολουθούσε την πατρική πολιτική του Roose: είχε απόλυτο έλεγχο στην προσωπική ζωή του γιού του.
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.


Messages In This Thread
Σέι και Τάιγουιν ! (SPOILER ALERT) - by Σιέρα - 22-03-2013, 09:50 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)