Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χαρακτήρες vs Ηθοποιοί
#1
Τις προάλλες έκανα μια μετάφραση ενός βίντεο και κάθισα λίγο να τσεκάρω το πρώτο βιβλίο και παρατήρησα κάπου στην αρχή πως την Arya την λένε συνέχεια \"αλογομουρα\" και σκέφτηκα λίγο τους χαρακτήρες πως τους είχα πλάσει εγώ στο μυαλό μου πριν δω την σειρά και κατά πόσο ταιριάζουν με τα χαρακτηριστά των ηθοποιών .

Αρχικά το μεγαλύτερο θέμα μου ήταν με τις ηλικίες τους περίμενα κάπως μικρότερους μερικούς.

Να ξεκινήσω με τους Λανιστερ που μπορώ να πω σχεδόν πως είναι ακριβώς όπως τους είχα στο μυαλό μου .
Ειδικά ο Τυριον !! Λίγο η Cersei δεν μ πολύ άρεσε.

Οι Starks εκτός από τους Jon,Sansa και Ned . Όλους τους υπόλοιπους τους φανταζόμουν αλλιώς κυρίως τον Robb και την Caitlin.

Οι Baratheon αν εξαιρέσεις τον Joffrey (για τυπικούς λογούς Baratheon Big Grin ) και λίγο τον Ρόμπερτ όλοι οι υπόλοιποι είναι !! Ο Στανις στην σειρά μου φαίνεται σαν κακομοίρης.

Targaryen εδώ καμιά σχέση απολύτως !! Καταρχάς την Daenerys την φανταζόμουν αρκετά πιο μικρή και τον Viserys λίγο πιο γεροδεμένο να το πω, λίγο πιο σοβαρό και όχι σαν έναν ψυχασθενή ανθρωπάκο.

Και last Smile O Syrio στο βιβλίο είναι φαλακρός και στην σειρά έχει αφάνα !

Και κάτι ακόμη ... είχα διαβάσει το πρώτο βιβλίο και ήμουν στα μέσα του δεύτερου όταν το σταμάτησα(για λίγο) λόγω πανελλήνιων . Μετά ξεκίνησε η σειρά και μόλις τελείωσε η πρώτη season διάβασα και το υπόλοιπο 2ο βιβλίο . Αυτό που θέλω να πω είναι πως όταν ξεκίνησα να ξανά διαβάζω το δεύτερο βιβλίο οι χαρακτήρες που είχα στο μυαλό μου εξαφανιστηκαν και πήραν οι ηθοποιοί τις θέσεις τους, συνεβη σε εσάς αυτό ?
There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we say to Death: ‘Not today’.
Reply


Messages In This Thread
Χαρακτήρες vs Ηθοποιοί - by nofear - 22-04-2013, 03:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)