Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sansa Stark-τι είναι πραγματικά?
#31
Εαν όντως ισχύει η θεωρία ότι ο Jon είναι το παιδί της Lyanna και του Rhaegar, τότε τι λες αυτό που είπε ο Ned σε όλο τον κόσμο, αναφορικά με την πατρότητα του Jon? Το ότι είπε στον ετοιμοθάνατο Robert ότι θα προστατεύσει τα παιδιά του, αλλά στην ουσία αναφερόταν στα μπάσταρδα και όχι στα παιδιά της Cersei, αυτό είναι μισή αλήθεια. Όπως και η Sansa, έτσι και ο πατέρας της, υποχρεώνεται να μην πει την αλήθεια αλλά να συμβιβαστεί μα τους νόμους της αυλής.
Η Sansa λέει ότι εαν ποτέ της κυβερνήσει, θα κάνει τον κόσμο να την αγαπήσει. Ο Ned έκανε τον κόσμο να τον αγαπήσουν. Ο Rickon μέχρι στιγμής δεν μου φαίνεται να ακολουθεί τα πρότυπα του μπαμπά του, ο Robb ναι μεν παντρεύτηκε την Jeyne, αλλά αυτό έγινε αφότου αθέτησε την υπόσχεση στον Walder. O Ned θα παντρευόταν εδώ και τώρα την όποια κόρη του Walder, όπως και παντρεύτηκε αμέσως την Catelyn. O Jon, είναι ο Jon, ο Bran ακολουθεί μια δική του πορεία και επίσης κάνει warg στον Hodor :? . Μοιάζουν στον πατέρα τους, τηρούν σε ένα βαθμό όσα τους έμαθε, αλλά η Sansa, κατά την γνώμη μου είναι πιο κοντά στον ήσυχο λύκο, όπως τον περιγράφει η Meera. H Arya είναι επίσης και Tully, είμαι σίγουρη πως έχει πολλά κοινά με τον Blackfish, επίσης η αγριάδα της, παραπέμπει και στην αγριάδα της μάνας της.
Ειλικρινά δεν καταλάβαινω την επιμονή να διαγραφεί η Sansa από τους Stark, με το ίδιο σκεπτικό ούτε ο Aemon θυμίζει Τargeryen, ο Domeric τους Bolton, ο Quentyn τους Martel, ο Tytos τους Lannister, η Shireen τους Baratheon ,η Asha τους Greyjoy, και ασφαλώς ο Ned τους Stark.
Για εμένα, η Sansa παρουσιάζει την ήρεμη δύναμη του πατέρα της. Επίσης η Sansa, όπως και η θεία της, λατρεύει τις ιστορίες και τα τραγούδια. Η Lyanna έκλαιγε κάθε φορά που ο Rhaegar έπαιζε την άρπα του.
H Sansa νιώθει ότι ανήκει στον Βορρά, για να καταλάβει κανείς την εξέλιξη του χαρακτήρα της, πρέπει να ξαναδιαβάσει το κομμάτι όπου έφτιαξε το κάστρο από χιόνι.
Quote:\"I am stronger within the walls of Winterfell\"
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply


Messages In This Thread
Sansa Stark-τι είναι πραγματικά? - by Σιέρα - 14-05-2013, 10:38 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)