Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απολογισμός 3ής σεζόν(περιέχει spoiler 9ου επεισοδίου)
#1
Έχοντας δει τα 9 επεισόδια του τρίου κύκλου και περιμένοντας το 10ο(το οποιο απότι ακούγεται δεν θα έχει κάτι το συνταρακτικό) έχω να πω ότι ο τρίτος κύκλος με απογοήτευσε.Όχι ότι ήταν κακός,απλώς οι 2 περασμένες σεζόν είχαν ανεβάσει παρα πολύ τον πήχη,και θεωρώ πως ο η τρίτη δεν κατάφερε να τον φτάσει. Μπορεί το ένατο επεισόδιο να είχε αυτή την συγκλονιστική και απρόβλεπτη εξέλιξη,παρόλ\' αυτά,τα άτομα που σκοτώθηκαν(ελπίζω να μην κάνω spoiler και όσοι διαβάζουν να έχουν δει το επεισόδιο)δεν νομίζω ότι είχαν και κάποια τρομερή συμμετοχη στην εξέλιξη της σειράς.Ίσως να εξαιρέσω τον Robb,αν και από την αρχή φαινόταν ότι δεν θα ήταν αυτός ο πρωταγωνιστής της ιστορίας,όσο για την Ταλίσα και την Katlyn,ωραίοι χαρακτήρες,καλές ηθοποιοί,αλλα πιστεύω ότι το story θα αντέξει την απουσία τους.Οποτε πέρα από αυτό το γεγονός,ψάχνω κάτι συνταρακτικό στον υπόλοιπο τρίτο κύκλο,αλλα δεν βρίσκω.Κατά Kings Landing μεριά,η μονη εξέλιξη είναι οι γάμοι των Sersey και Tyrion και τίποτα άλλο αξιοσημείωτο.Όσο για την Khaleesi,όλο ετοιμάζει και ετοιμάζει και ετοιμάζει το στρατό της,αλλα ακόμα προκοπη δεν βλέπει ούτε εκείνη ούτε εμείς.Για τον J.Snow να μην μιλήσω καλύτερα.Τι είδαμε τότε σε όλη τη σεζόν?Πολύ λίγες και όχι σημαντικές εξελίξεις.Το μονο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι πρόκειται για μια σειρά επεισοδιων για να προετοιμάσουν το έδαφος για τον επόμενο κύκλο επεισοδιων,ο οποιος θα είναι άκρως ενδιαφέρων.Ας ελπίσουμε να γίνει έτσι!

Πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας..Σε καμια περίπτωση δεν λέω ότι αυτά που γράφω είναι σωστά,απλά είναι η άποψη μου,μπορεί να είναι και 100% λάθος και να αδικώ τον τρίτο κύκλο..
Reply


Messages In This Thread
Απολογισμός 3ής σεζόν(περιέχει spoiler 9ου επεισοδίου) - by summer_is_coming - 05-06-2013, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)