Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
πραγματα που μου (και δεν) αρεσαν στην τριτη σεζον..
#1
ΔΕΝ
1: H αλλαγη στον χαρακτηρα του Σταννις, ο Σταννις στην σειρα παρουσιαζεται εντελως σαν εργαλειο της Μελισανδρας, δεν με πειραζε πολυ ωσπου στο τελος της σεζον αντι να αφησει ησυχο τον Νταβος επειδη εκανε το σωστο και το δικαιο οπως στα βιβλια τον αφηνει μετα απο κατι που του ειπε η Μελισανδρα.

2: ενταξει καμμια μαχη με τους αλλους στην γροθια λογω προυπολογισμου αλλα ουτε και εστω μια μικρη περιγραφη η αναφορα?

3: ΓΚΡΕΝ where the hell is Grenn? οταν επιστρεφει ο μπασταρδος στο τοιχος τον υποδεχεται μονο ο Πυπ και ο Σαμ

4: το οτι ο Σερ Μπαρισταν δεν ηταν στο συμβουλιο του Ρομπερτ, αυτο αλλαζει πολυ τον χαρακτηρα του Ρομπερτ και δεν δειχνει καθολου την ικανοτητα του να μετατρεπει τους εχθρους του σε φιλους

5: που ειναι ο κρυοχερης? Θα ξενερωσω αν τον δειξουν πιο μετα στην σειρα, θα ηταν πολυ ωραιο σαν τελος του επεισοδιου να δειχναν τον κρυοχερη να σηκωνει την Γκιλυ και τον Σαμ στον ταρανδο του.

6: το οτι τον Θηον τον μεταμορφωσαν ξαφνικα απο αλαζονα, αναιδη και με αυτοπεποίθηση κυριολεκτικα σε κοτα!! με το που ειδε πρωτη φορα τον Ραμσευ αρχισε να φωναζει σε παρακαλω μην με αφηνεις μονο λες και ειναι 5χρονο που φοβαται το σκοταδι.

μου αρεσαν

1 το οτι υπαινιχθηκαν οτι η Μαρτζερυ δεν ειναι ασπρο προβατακι αλλα εχει και αυτη χεσμενη την φωλια της

2 πιο βαρετο τελος για τον Τυριον δεν μπορουσαν να βρουν.. η σκηνη που ετρωγε ο Ραμσευ το λουκανικακι του περισσοτερο σασπενς ειχε.

3 Το οτι η Ασα ετοιμαστηκε να σαλπαρει και να σωσει τον Θηον.

Eσας τι σας αρεσε και τι οχι?

Eχετε να πειτε κατι για την δικη μου γνωμη?
A boy knelt; a knight rose. The Young Lion, not the Kingslayer. But that was long ago, and the boy was dead.
Reply


Messages In This Thread
πραγματα που μου (και δεν) αρεσαν στην τριτη σεζον.. - by Jaime Lannister - 15-06-2013, 01:00 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)