Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νέο Κεφάλαιο!-Spoilers
#21
@atropos

Μα ακριβώς επειδή ο Τάιγουιν συνέχεια έλεγε "You are not son of mine" του αξίζει να είναι ο Τύριον γιος του. Το δράμα υπάρχει επειδή δεν αναγνωρίζεται ποτέ στον Τύριον ότι είναι αληθινό μέλος της οικογένειας (όχι κατ όνομα αλλά με τη συμπεριφορά τους απέναντί του). Οπότε αν ο Τύριον είναι γιος του, δείχνει ότι ο Τάιγουιν τον κατέτρεχε άδικα και κάνει και τη δολοφονία του στο αποχωρητήριο kinslaying. Αλλιώς, είναι σαν να λέμε ότι ο Τύριον σκότωσε τον κακό πατριό του. Χάνει στο άκουσμα.

Δεν είναι ότι μου φαίνεται παντελώς άσχημο να μην είναι τελικά γιος του βέβαια. Έχει ενδιαφέρον. Απλά, προσωπικά προτιμώ ο Τύριον να είναι γνήσιος Λάννιστερ Smile

@nirne, νομίζω ότι το έθεσες ακριβέστερα από μένα Big Grin

Τώρα όσον αφορά τη Σάνσα, θέλω να ελπίζω ότι δε θα πεθάνει, τουλάχιστον όχι πριν κάνει κάτι σημαντικό για την ιστορία. Το να μας τη δείχνει ως pov από το πρώτο βιβλίο για να τη σκοτώσει στα καλά του καθουμένου ενώ έχει επιβιώσει τα μύρια βάσανα, θα ναι λίγο άκυρο. Αν είναι να σκοτώσεις κάποιο χαρακτήρα πρέπει να το κάνεις έτσι ώστε να έχει κάποια επίπτωση ο θάνατός του. Αν η Alayne πεθάνει, δε θα αλλάξει τίποτα στην παρούσα ιστορία. Μόνο κάποιες μελλοντικές προσδοκίες, ίσως και ένα μικρό ερωτικό δράμα, αν την ερωτευτεί ο Χάρρυ, αλλά τίποτα παραπάνω.
"Who are you, child?"
"No one."
Reply


Messages In This Thread
Νέο Κεφάλαιο!-Spoilers - by Σιέρα - 28-03-2014, 10:56 AM
Απ: Νέο Κεφάλαιο!-Spoilers - by K. - 12-05-2015, 08:09 PM
Απ: Νέο Κεφάλαιο!-Spoilers - by K. - 13-05-2015, 10:21 PM
Απ: Νέο Κεφάλαιο!-Spoilers - by no one - 14-05-2015, 12:26 PM
Απ: Νέο Κεφάλαιο!-Spoilers - by K. - 14-05-2015, 09:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)