Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SANSA?????????SPOILERS ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ
#19
Εμένα πάντως νορμάλ μου φάνηκε η αλλαγή. Βρέθηκε σε ένα περιβάλλον που νόμιζε ότι θα ήταν πιο προστατευμένη (Κοιλάδα) αλλά είδε ότι η θεία της είναι ψυχωτική - το λιγότερο. Νομίζω η αλλαγή φάνηκε τη στιγμή που χαστούκισε το βλαμμένο. Κατά τη γνώμη μου αυτό το σημείο ήταν που μας έδειξε ότι η Σάνσα θα κάνει οτιδήποτε για να επιστρέψει στο σπίτι της κ να κρατήσει το όνομα της οικογένειάς της ψηλά. Πρώτα το χαστούκι κ έπειτα στο σκηνικό με τη θεία, κατάλαβε για τα καλά ότι κανένας δεν μπορεί να την προστατέψει. Και δε θα μου κάνει καμία εντύπωση αν στο μέλλον τη δούμε να προδίδει κ την ίδια της την οικογένεια προκειμένου να εξασφαλίσει τον εαυτό της. Και, χωρίς να έχω διαβάσει τα βιβλία, πιστεύω πως όταν κ αν ξανασυναντηθεί με την Άρυα δε θα κάνει κινήσεις για την καλωσορίσει ή να την προστατέψει πολιτικά/διπλωματικά. Ήδη δεν τα πήγαιναν καλά εξάλλου.
"Μόνοι γεννιόμαστε και μόνοι πεθαίνουμε,αλλά καθώς περπατούμε μέσα σε αυτό το μαύρο πέπλο παίρνουμε δύναμη ο ένας από τον άλλο." - Μελισάντρα
Reply


Messages In This Thread
Απ: SANSA?????????SPOILERS ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ - by Venier - 26-06-2014, 02:17 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)