Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ...
#1
Έχω μερικές ιδέες για "ποστ"  (καλά μη βαράτε)  αλλά είπα να ξεκινήσω απ' αυτή:
" Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... "

Κάποιοι έχουν βάλει:  " Τζον  ,  Σταρκ .  Βαγγέλης " ( έγραψα τυχαία ονόματα έτσι* ) και σχετικά εύκολα καταλαβαίνουμε το " από πού " .  Παρόλα αυτά θα μπορούσαν να γραφτούν τα " γιατί " .
Υπάρχουν όμως και ονόματα  λίγο παράξενα (ως προς την προέλευση τους )
πχ " Βαλκυρία " ( * το ίδιο ) ,
και πιο πολύ από εκεί μου κινήθηκε το ενδιαφέρον.

Οκ,  μετά από σχετικά αβίαστη σκέψη , έβαλα το "SANDOR CLEGANE"  (ήθελα και " Ίλυν Πέιν "  , αλλά πίστευα ότι θα έτρωγα πιο πολύ "κράξιμο"  απ' το "Sandor "  ).
  Τα κεφαλαία γράμματα δεν αφορούν κι αναλογούν στο μέγεθος του "Σάντορ",  αλλά από
λ ά θ ο ς !  Στην αρχή όταν προσπάθησα να γραφτώ στην κοινότητα δεν τα κατάφερνα και με e-mail έγινε η εγγραφή μου  κι από βιασύνη μου έδωσα τα "γράμματα" κεφαλαία !

Το "Sandor Clegane"  το διάλεξα γιατί :
ο χαρακτήρας αλλά κι παρουσία του ηθοποιού,  παρότι με πρώτη ματιά αποκρουστικός , τερατώδης και βίαιος, με δεύτερη γρήγορη ματιά  μου φάνηκε  κι αυτός  "παρεξηγημένη φιγούρα"  , όχι τόσο κακός όσο δείχνει ή αφήνει να φανεί , κι ότι κρύβεται μέσα του  κάποια καλοσύνη  και τιμιότητα.  Μην ξεχνάμε το παρελθόν του αλλά και το παρόν του χώρου και χρόνου που βρίσκεται ( "only the strong can survive ... " : survivor / Grandmaster Flash & the furious five  )

ΥΓ :  Παρακαλώ την επιείκειά σας  όταν μακρηγορώ ...

[Image: W20B1Ei.png]


Τροπ/ση  λόγω  αντικατάστασης  φωτο από συνημμένο



A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Γεια σας, το nickname μου είναι ... , γιατί ... - by SANDOR CLEGANE - 04-07-2014, 08:35 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)