Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Λυπητερές Φράσεις
#8
(07-06-2015, 06:23 PM)WardenOfTheNorth1 link Wrote:
Quote: My real father lost his head at King's landing I made a choice...and i chose wrong
Theon Greyjoy Got


Quote:Όχι, μη, μην κόβεις τα μαλλιά μου, ο Νεντ λατρεύει τα μαλλιά μου.
Catelyn Stark asoiaf


Quote:Πονάει τόσο πολύ, σκέφτηκε. Τα παιδιά μας, Νεντ, τα γλυκά μας τα μωρά. Ο Ρίκον, ο Μπραν, η Άρυα, η Σάνσα, ο Ρομπ… Ρομπ… σε παρακαλώ, Νεντ, σε παρακαλώ, καν’ το να σταματήσει, καν' το να σταματήσει να πονάει
Catelyn Stark asoiaf


Quote:Ο Μέιστερ Κρέσσεν ανοιγόκλεισε τα μάτια. Στάννις, Άρχοντά μου ... σκυθρωπό, λυπημένο μου αγόρι, γιε που ποτέ δεν είχα ... δεν πρέπει να το κάνεις αυτό. Δεν ξέρεις τάχα πόσο σε νοιαζόμουν, δεν καταλαβαίνεις ότι ζούσα για σένα, ότι εγώ σε αγαπούσα, αντίθετα από όλους τους άλλους; Ναι, σε αγαπούσα περισσότερο ακόμα κι από τον Ρόμπερτ ή τον Ρένλυ, γιατί εσένα δε σε αγαπούσε κανείς και με είχες τόσο ανάγκη ...
Master cressen asoiaf


Quote:jaime my name is jaime
Jaimie Lannister Got



Quote:Η Βελόνα ήταν το χαμόγελο του Τζον Σνόου
Arya Stark asoiaf


Quote:Δεν κρύψαμε την απογοήτευσή μας.
"Αυτό δεν είναι τέρας," είπα στη Σέρσεϊ  Είναι απλά ένα μωρό.  Κι εκείνη είπε,
"Σκότωσε τη μητέρα μου"
Oberyn martell Got


Quote:Τα τυφλά μάτια του Αίμον άνοιξαν. «Εγκ;» είπε καθώς η βροχή έτρεχε στα μάγουλά του. «Εγκ, ονειρεύτηκα ότι ήμουν γέρος.»
Master Aemon asoiaf


Quote:Καταδίκασα το φτωχό,
αθώο παιδάκι σε άσχημο θάνατο. Όλα αυτά εξαιτίας της ζήλιας μου για τη μητέρα του. Μιας γυναίκας που ούτε ήξερα. Τελικά, προσευχήθηκα σε όλους τους 7 θεούς "Αφήστε το να ζήσει και θα το αγαπήσω. " "Θα γίνω μητέρα του. " Παρακάλεσα τον άντρα μου να του δώσει ένα πραγματικό όνομα. Να τον πει Σταρκ και να τελειώνουμε με αυτό. Να τον κάνει έναν από εμάς.
- Κι επέζησε;
-Επέζησε.
Κι εγώ δεν μπορούσα να κρατήσω την υπόσχεση μου. Και ό,τι έγινε από εκεί και πέρα όλη αυτή η φρίκη που βρήκε την οικογένειά μου είναι επειδή εγώ δεν μπορούσα να αγαπήσω ένα παιδί χωρίς μητέρα.
Catelyn Stark Got


Quote:«Τζον Σνόου.» είπε, πολύ απαλά. Ακουγόταν λες και το βέλος είχε βρει έναν πνεύμονα. «Είναι αυτό κανονικό κάστρο; Όχι ένας απλός  πύργος;»
«Είναι.» Ο Τζον έπιασε το χέρι της.
«Ωραία,» ψιθύρισε. «Ήθελα να δω ένα κανονικό κάστρο, πριν… πριν εγώ…»
«Θα δεις εκατό κάστρα,» της υποσχέθηκε. «Η μάχη τελείωσε. Ο Μέιστερ Αίμον θα σε φροντίσει.» Άγγιξε τα μαλλιά της. «Είσαι φιλημένη από τη φωτιά, θυμάσαι; Τυχερή. Θα χρειαστεί κάτι παραπάνω από ένα βέλος για να πεθάνεις. Ο Αίμον θα το αφαιρέσει και θα σε επιδέσει και θα πιεις λίγο γάλα της παπαρούνας για τον πόνο.»
Εκείνη απλά χαμογέλασε στα λόγια του. «Θυμάσαι εκείνη τη σπηλιά; Έπρεπε να είχαμε μείνει σ’ εκείνη τη σπηλιά. Σου το είπα.»
«Θα ξαναγυρίσουμε στη σπηλιά,» είπε εκείνος. «Δεν θα πεθάνεις, Ύγκριτ. Δεν θα πεθάνεις.»
«Ω.» Η Ύγκριτ έπιασε το μάγουλό του με το χέρι της. «Δεν ξέρεις τίποτα, Τζον Σνόου,» αναστέναξε, πεθαίνοντας.
Jon Snow-Igrite Asoiaf


Quote:-Θα τους σκοτώσω όλους. Όλους. Θα τους σκοτώσω όλους.
-Αγόρι μου. Έχουν τις αδερφές σου. Πρέπει να πάρουμε πίσω τα κορίτσια. Και μετά, θα τους σκοτώσουμε όλους.
Catelyn Stark-Robb Stark Got


Quote:she don't speak but she remembers
Μέλος της brotherhood without banish asoiaf


Quote:Όταν ήσουν μωρό... ένας έμπορος από το Ντορν έφτασε στο Ντράγκονστοουν.Το εμπόρευμά του ήταν σκουπίδια, εκτός από μια ξύλινη κούκλα. Μέχρι και φόρεμα της βάλαμε
στα χρώματα του οίκου μας. Σίγουρα θα είχε ακούσει για τη γέννησή σου. Kαι υπέθεσε ότι οι νέοι πατέρες είναι εύκολοι στόχοι. Ακόμη θυμάμαι πως χαμογέλασες όταν έβαλα την κούκλα στην κούνια σου, και την άγγιξες στο μάγουλό σου. Μέχρι να κάψουμε την κούκλα, ήταν πολύ αργά. Μου είπαν ότι θα πέθαινες, ή χειρότερα... η οστρακιά θα προχωρούσε αργά. Ότι θα ζούσες αρκετά ώστε να μάθεις τον κόσμο προτού σου τον στερήσουν. Όλοι με συμβούλευαν να σε στείλω στα ερείπια της Βαλύρια για να ζήσεις με τους Πετρανθρώπους, προτού απλωθεί
η αρρώστια στο κάστρο. Τους είπα να πάνε όλοι στον διάβολο. Κάλεσα κάθε Μέιστερ αυτής της μεριάς του κόσμου. Κάθε Θεραπευτή... κάθε φαρμακοποιό. Σταμάτησαν την αρρώστια και έσωσαν τη ζωή σου.Επειδή δεν ανήκες στην άλλη άκρη του κόσμου με τους Πετρανθρώπους. Είσαι η Πριγκίπισσα Σιρήν του Οίκου Μπαράθηον. Και είσαι κόρη μου.
Stannis Baratheon Got
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply


Messages In This Thread
Λυπητερές Φράσεις - by nirne - 24-02-2015, 08:30 AM
Απ: Απ: Λυπητερές Φράσεις - by WardenOfTheNorth1 - 07-06-2015, 06:38 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)