Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] Benjen's and Howland's POV
#1
Λοιπόν κατά τη γνώμη μου στο 6ο βιβλίο της σειράς που αναμενεται ακομα να εκδοθει, πιθανον να υπαρχουν κεφαλαια POV του Benjen Stark και του Howland Reed. Smile

Γιατι να εχουμε κεφαλαιο του Benjen Stark?
Γιατι ο ιδιος ο Martin εχει δηλωσει οτι στο 6ο βιβλιο θα μαθουμε περισσοτερα για τους Others και οτι θα ''ταξιδεψουμε πιο βορεια απο τα αλλα βιβλια''.Αυτο με κανει να πιστευω οτι θα δουμε κατι απο τα Lands of the Always Winter.Προσωπικα πιστευω οτι οι πιθανοτητες για τετοιο POV μοιραζονται αναμεσα στον Jon ( μεσω του Ghost δηλαδη σε μορφη γουαργκ.), τον Μπραν(που ομως δεν το βρισκω ιδιαιτερα πιθανο...) και του ... Benjen.
Από όλες τις θεωρίες που έχουν ειπωθεί για τον χαμένο θειο του Τζον ,αυτη που μου φαινεται πιο καλη ειναι αυτη που υποστηριζει οτι ο Benjen βρήκε στοιχεία που αποδείκνυαν την υπαρξη των Αλλων και συνεπως ξεκινησε για να μαθει περισσοτερα για τον αληθινο εχθρο, δηλαδη ταξιδεψε προς τις Χωρες του Παντοτινού Χειμωνα. Για αυτο και ενα POV του Μπεντζεν θα μας εξυπηρετουσε για να μαθουμε και εμεις περισοτερα για τους White Walkers.


Γιατί να υπάρχει POV του Howland Reed?

Η αποψη οτι στο 6ο βιβλιο θα αποκαλυφθει η πατροτητα του Τζον(πιθανοτατα R+L=J) ειναι αδιαμφισβήτητα κυριαρχη σε ολα τα φορουμ.Παρ' ολα αυτα δεν ειναι σιγουρο πως θα φτασουμε στην αποκαλυψη...
Μια επιλογη σαφως ειναι ο Μπραν αλλα εμενα μου φαινεται πιο πιθανο να το μαθουμε μεσα απο κεφαλαιο του Howland Reed.Ο Howland ηταν στον Πυργο της Χαράς(ToW) και σιγουρα γνωριζει τη συνεβη εκει.Επισης αν δεν κανω λαθος ο Μαρτιν ειχε πει οτι καποια στιγμη θα τον συναντησουμε.Ε λοιπον τωρα ειναι η στιγμη.Μεσα απο τα κεφαλαια του θα δουμε τι επειδιωκει σε σχεση με την κυριαρχια στο Βορρα και αν εχει τη διαθηκη του Robb(εκεινο το εγγραφο που νομιμοποιει τον Τζον).Τελος, θα δουμε την αποκαλυψη R+L=J που ολοι περιμενουμε.  8) 8) 8)

Thoughts?
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply


Messages In This Thread
[Spoilers] Benjen's and Howland's POV - by robb stark of the north - 28-05-2015, 09:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)