Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;!
#21
(31-05-2015, 10:49 AM)nirne link Wrote: Το πρώτο ευνοεί την Ντάνυ δεδομένου ότι είναι πιο στενή συγγενής του τελευταίου βασιλιά, του Αίρυς ΙΙ. Είναι κόρη του. Το δεύτερο δεν είναι σίγουρο. Ναι μεν ο Στάννις είναι μεγαλύτερος της Ντάνυ, αλλά η Ντάνυ είναι η μεγαλύτερη κόρη εν ζωή του Βασιλιά. Επίσης, ο Στάννις δεν είναι Ταργκάρυεν. Έχει λίγο αίμα από τη γιαγιά του αλλά δεν έχει το επίθετο.  Θέλω να πω ότι ανεβαίνοντας ο Στάννις στον θρόνο, συνεχίζεται η δυναστεία των Μπαράθηον και όχι των Ταργκάρυεν. Χμμμ
[color=gold][size=14pt][font=comic sans ms]
Αν ο Stannis έπαιρνε τον θρόνο ως Targaryen μπορούσε να αλλάξει το επίθετο. Αν πάλι δούμε αυτά που συμβαίνουν στον πραγματικό κόσμο ακόμα και αν δεν υπάρχει κάνεις και υπάρχουν μόνο κορίτσια χάνεται η δυναστεία καθώς καμία γυναίκα και για κανένα λόγο δεν μπορεί να πάρει τον θρόνο.
Επίσης αναφέρεις και έναν άλλο λόγο για τον όποιο η Dany δεν θα γίνονταν ποτέ βασίλισσα, είναι η κόρη του Aerys. Θυμήσου τι έγινε με τον γιο του Aerιon, τον προσπέρασαν γιατί ο πατέρας του ήταν τρελός. Αν η Dany ας πούμε, την φωτίσει κάποιος και αντί για να σπείρει “FIRE AND BLΟΟΟD” που θέλει για κάποιο λόγο συγκαλέσει συμβούλιο τότε στοιχηματίζω ότι θα καταποντίζονταν. Η δύναμη της όλη βασίζεται σε βαρβάρους πρώην σκλάβους που δεν έχουν καμία σχέση με το Westeros οι όποιοι έρχονται να πάρουν την γη, δουλεία και τα χρήματα των Westerosi.
(31-05-2015, 12:14 PM)nirne link Wrote: Δε διαφώνησα πουθενά ότι στις άλλες επικράτειες ισχύει αυτό που λες. Εγώ ωστόσο μιλάω για τους νόμους της διαδοχής του στέμματος. Απ' όσο γνωρίζω οι Μπαράθηον όσο κρατάνε το θρόνο δεν έβγαλαν καμιά... εγκύκλιο που να αλλάζει κάτι στη διαδοχή.
[/quote] [color=gold][size=14pt][font=comic sans ms] Βλέποντας ότι ο Stannis ονομάζει την Shireen ως διάδοχο… In any case, κανείς δεν άλλαξε τον νόμο περί αιμομιξίας πράγμα που σημαίνει ότι είναι ακόμα παράνομο. Αυτό μου λέει ότι τώρα που τα ουγκα Targ φύγανε απ την μέση ακολουθεί ο πραγματικός νομός των Andal και των First men.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Ποιος Είναι Ο Διάδοχος Του Σιδερένιου Θρόνου;! - by jons spearwife - 31-05-2015, 12:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)