Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy
#6
Πολύ περίεργο επεισόδιο από την άποψη πως τώρα όλα χάνουν τον δρόμο τους...
Καταρχήν ο Στάννις δεν νομίζω ότι έκανε λάθος για το θέμα της μάχης. Αρχικά αφού έχασε τόσο στρατό μπορούσε να μην συνεχίσει. Κατάλαβε το λάθος του, έχασε και την Σελύζ και η Μελισσάνδρα τον παράτησε, οπότε συνειδητοποίησε ότι δεν είχε πλέον ελπίδες.
Η Ντάνυ που βρίσκεται;; Σαν Ντοθράκυ ήταν αυτοί που εμφανίστηκαν.
Η Αρύα δεν νομίζω ότι θα πάθει κάτι απλά να την τρομάξει θα ήθελε...
Ο Θήον με την Σάνσα δεν νομίζω να πεθάνουν, αλλά ο Littlefinger νόμιζα ότι κάτι είχε στο μυαλό του για αυτή ή δεν την πρόλαβε ή απλά την παράτησε...
Στο Ντορν ήταν πολύ περίεργο το αποχαιρετηστήριο φιλί και μου έκανε εντύπωση αν και δεν κατάλαβα τι ετοίμαζε.
Όταν να μάθει τι έγινε η Σέρσει.... Αλλά μπορεί να κάνει και κάτι γιατί από ότι φαίνεται δεν έχει και τόση εξουσία πλέον, μόνο το Βουνό.
Για το θέμα Snow δεν το περίμενα. Έβλεπα τον μικρό και έλεγα θα τον δηλητηριάσει. Ακόμα χάνεται η ροή, γιατί τώρα έχουν έρθει η Wildlings. Αυτό θα είχε περισσότερο νόημα να γινόταν πριν τώρα τι θα κάνουν; Αν επιλέξουν να τους κρατήσουν δεν είχαν λόγο να τον σκοτώσουν ίσα-ίσα τον χρειάζονταν κιόλας να τους οργανώσει. Δύο εκδοχές λοιπόν ή αρχίζουν να σφάζουν ή η Μελισσάνδρα θα τον φέρει πίσω.
The Lannisters send their regards.
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Σπόιλερς] - Επεισόδιο 10ο - Mother's Mercy - by dead_stark - 15-06-2015, 10:27 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)