Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΜΠΡΑΝ Ο ΧΤΙΣΤΗΣ - Η ΑΠΑΡΧΗ ΤΩΝ ΣΤΑΡΚ- ΟΙ ΚΡΥΠΤΕΣ του WINTERFELL
#17
[member=2820]odykal[/member],
σ' ευχαριστώ που μας θύμισες αυτό το τόπικ,
πάντα είχα σκοπό να το διαβάσω,  αλλά να πω την αμαρτία μου  όταν πρωτοβγήκε ,  πριν από 1 ακριβώς χρόνο παρά μια μέρα (αύριο 16-6-16 ) ,  μου  "έκατσε"  πολύ μεγάλο σχόλιο-τοποθέτηση  κι έτσι το άφησα  στο μέλλον  (σήμερα ήρθε ο καιρός  )
Show Content

[member=787]kallia[/member]  + ετεροχρονισμένα    (το συνηθίζω αυτό τελικά) 
για την προσπάθεια,  τη σαφήνεια,  τις σκέψεις  και τοποθετήσεις σου  ,  ένα γενικό "Άριστα"  (απλώς εγώ προσωπικά όταν βλέπω τεράστιο κείμενο  "κάτι" παθαίνω ... )  κι αν μπορούσα θα σου έβαζα κι ένα δεύτερο +  για :
Quote:  Το τείχος δε χτίστηκε για να εμποδίσει τους Άλλους να παρελαύνουν στο Νότο, αλλά για να εμποδιστούν οι ορδές των ανθρώπων να εισχωρήσουν βαθιά στο Βορρά, 
μ' άρεσε  εξαιρετικά!!  όχι ότι συμφωνώ με την αποψη σου και την ενστερνίζομαι  ,  αλλά για την    "α π ά τ η " !!
Πώς μπορείς να "απατήσεις"  έναν, πολλούς, ολόκληρο κόσμο !!
Να τους λες,  στο περίπου,  ότι :    "  Ξέρετε,  το Τείχος φτιάχνεται , και φτιάχτηκε ,  για να μας προφυλλάξει από αυτούς που είναι πέρα  από αυτό "  κι όχι  :    "  Απαγορεύεται  να περάσουμε  πέρα απ' το Τείχος .  " 
Πόσο  πιο πειστικό είναι αυτό  ως προς το να γίνει ο σκοπός μας ...!!    (clap) στη σύλληψη της ιδέας !
- Θα  'θελα  να το διάβαζα σε άλλο μυθιστόρημα  ή δω σε ταινία  (αν ήμουν συγγραφέας,  θα έγραφα μια τέτοια ιστορία )


A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Απ: ΜΠΡΑΝ Ο ΧΤΙΣΤΗΣ - Η ΑΠΑΡΧΗ ΤΩΝ ΣΤΑΡΚ- ΟΙ ΚΡΥΠΤΕΣ του WINTERFELL - by SANDOR CLEGANE - 15-06-2016, 05:43 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)