Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Νέα/ Εικασίες για την 6η σεζόν
#4
[member=194]nirne[/member]

Δεν είμαι σίγουρη, αλλά έχω γενικά την άισθηση ότι ο πέμπτος κύκλος πρέπει να ακολούθησε μια διαφορετική τεχνική/εκτελεστική λογική σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν. Νομίζω πραγματικά ότι υπήρξαν σκηνές που τελικά δεν συμπεριλήφθησαν στον πέμπτο κύκλο αν και η αρχική στόχευση των παραγωγών ήταν διαφορετική ως προς το σημείο αυτό. Το γεγονός ότι οι ιστορίες των περισσότερων χαρακτήρων στο φινάλε είχαν μια αβέβαιη/επισφαλή κατάληξη επιτείνει την αίσθηση αυτή, ωστόσο και στον πρώτο κύκλο γνωρίζουμε ότι είχαν προσλάβει ηθοποιούς και τεχνικό προσωπικό για να συμπεριλάβουν σκηνές με τον Aerys και το Rickard Stark στο KL, και οι σκηνές αυτές αφαιρέθηκαν από το τελικό τηλεοπτικό προιόν.

Επίσης, αυτή η συνέντευξη του Martin αναφέρεται σε περισσότερα flashbacks για τον πέμπτο κύκλο, αλλά μπορεί να άλλαξαν την τελευταία στιγμή τα σχέδια των παραγωγών:

http://blogs.wsj.com/speakeasy/2014/10/2...ones-book/

Όσον αφορά και τις φωτογραφίες από τις τοποθεσίες στην Ισπανία, δεν αποκλείω πάντως να πρόκειται για την Oldtown, αλλά αυτό θα αργήσουμε να το διαπιστώσουμε μάλλον.
"Most have been forgotten. Most deserve to be forgotten. The heroes will always be remembered. The best. The best and the worst. And a few who were a bit of both. Like him."
Reply


Messages In This Thread
Απ: Φήμες / Εικασίες για την 6η σεζόν - by karmarmi - 18-06-2015, 08:29 AM
: - by nirne - 08-01-2016, 11:50 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)