Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Φήμες/Ειδήσεις/Εικασίες για το 6ο βιβλίο
#1
Αν δεν κάνω λάθος, γιατί τα γερμανικά μου ούτε καν σε εμβρυακή κατάσταση δεν βρίσκονται, ο Μάρτιν πήγε στο Αμβούργο στη Γερμανία και έδωσε κάποια συνέντευξη εκεί (όποιος ξέρει γερμανικά ας μας βοηθήσει, τον θερμοπαρακαλώ!)

Το άρθρο από το Spiegel:

http://www.spiegel.de/kultur/literatur/g...40107.html

Με το google translate από τα γερμανικά στα αγγλικά - γιατί από τα γερμανικά στα ελληνικά βγαίνουν αλαμπουρνέζικα - κατάλαβα αυτό από το άρθρο:


Quote:Παρ' όλο που δεν έχει ακριβές σχέδιο για κάθε έναν από τους περίπου δύο χιλιάδες χαρακτήρες της σειράς των βιβλίων, ο Τζορτζ Ρ.Ρ. Μάρτιν απαντά: Αλλά εν τέλει: "Ξέρω ποιος από τους κύριους χαρακτήρες πεθαίνει και ποιος είναι ζωντανός στο τέλος και ξέρω ποιος ανεβαίνει στον Σιδερένιο Θρόνο.."

!!!
Θα υπάρχει Σιδερένιος Θρόνος επομένως στο τέλος και θα ανέβει κάποιος από τους κύριους χαρακτήρες!!!

Επίσης, ο Μάρτιν λέει αυτό:

Quote:"Μόλις χθες το βράδυ είχα μια αποκάλυψη. Υπάρχει ένας (γυναικείος) χαρακτήρας, που πάντα ήξερα ότι θα πέθαινε, από τη στιγμή που εισήχθη στη σειρά ήταν καταδικασμένη να πεθάνει. Αλλά δεν ήξερα πώς θα πέθαινε. Μέχρι χθες βράδυ, που το έμαθα. Ίσως ήταν λόγω Αμβούργου, δεν έχω ιδέα."

Τα ψωμιά κάποιας από τις κύριες ηρωίδες είναι λίγα, καθώς φαίνεται...  Sad
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Φήμες/Ειδήσεις/Εικασίες για το 6ο βιβλίο - by nirne - 22-06-2015, 09:37 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)